Ševci se na Vršavě podepisovali chlapcům a dívkám, při závěrečném ceremoniálu pak předávali poháry, medaile a diplomy, gratulovali kapitánům, úspěšným medailistům.

„McDonald’s Cupu je skvělá akce. Rád na ni vzpomínám. Už jenom z toho důvodu, že jsme nemuseli jít do školy a mohli hrát fotbal. Všichni jsme se na ni dopředu těšili a pokaždé jsme chtěli postoupit,“ říká záložník týmu FC Trinity Jan Hellebrand. V jednom dresu s ním tehdy bojoval třeba další současný hráč ligového mančaftu Martin Cedidla. „Byli s námi všichni kluci, co prošli Vršavou,“ připomíná Hellebrand.

Základní školu Komenského II ve Zlíně navštěvoval celých devět let. Dobře si pamatuje, s jakou oblibou všichni nastupovali do největšího fotbalového mládežnického turnaje.

„Největší motivaci měli kluci z vesnice. Vždyť si mohou zahrát s budoucími ligovými hráči. Dostat se až do finále, které sledují známí trenéři,“ líčí.

Na zlínské Vršavě se ve středu uskutečnilo krajské finále McDonald’s Cup 2023.
McDonald’s Cup: synovec Bartošáka chce do Barcelony, střelcům vládla dívka

Hellebrand se do celostátního finále probojoval jenom jednou, v dalších ročnících slavil soupeř z Uherského Hradiště.

Ani letos Základní škola Komenského II neuspěla. Krajské finále McDonald’s Cupu ovládly Základní školy Slovan Kroměříž a také Velké Karlovice, které se na konci května představí na Svátku fotbalu v Uherském Hradišti.

Obě družstva doplní ZŠ Sportovní, která měla coby pořadatel účast jistou a ve Zlíně vůbec nehrála. „Bude to pro nás velká událost, něco nového, protože krajské finále většinou vyhrává Uherského Hradiště. Na podobné turnaje se člověk dostane jednou za život, tak si to pokusíme užít a uhrát nějaký slušný výsledek,“ říká učitel a trenér mládeže v Hanácké Slavii Ondřej Mrázek.

Ve Zlíně Vršavě se ve středu odehrálo krajské finále 24. ročníku McDonalds Cupu školáků I. stupně v rámci Zlínského kraje.
McDonald’s Cup 2023: na Svátek fotbalu se těší Kroměříž a Velké Karlovice

„Musím říct, že atmosféra byla stejně jako organizace dobrá. Zahrál si každý s každým, zápasy byly zajímavé. Pro děti je to něco jiného než klasický turnaj než v klubu. Odměnou jim je, že nejdou do školy,“ dodává Mrázek.

Zdroj: Libor Kopl
Zdroj: Libor Kopl
Zdroj: Kopl Libor
Zdroj: Kopl Libor
Zdroj: Libor Kopl