„Z výsledku máme samozřejmě radost, protože Slovan u nás předvedl ještě větší kvalitu než Dunajská Streda. Možná jsme o ten jeden gól byli lepší. Pro mě je ale podstatné, že kluci pracují dobře. Zatím je to však pouze příprava, mistrovské zápasy budou jiné,“ ví dobře kouč zlínské devatenáctky Jaroslav Matějíček.

Starší dorostenci Slovanu Bratislava patří ke špičce slovenské lize, i v Baťově městě prokázali svoji kvalitu.

„Soupeř měl ve svém středu několik výrazných individualit. Nechci říct, že by prvních třicet minut dominoval, ale ve hře byl lepší,“ uznal sportovně Matějíček.

Přípravný fotbal -
FC ZLÍN U19 - ŠK SLOVAN BRATISLAVA U19 1:0 (0:0)
Branka: 78. Jakub Ondroušek

Ševci se postupem času protivníkovi vyrovnali pohybem i kombinací, začali být častěji u míče.

Žádný z týmů si ale dlouho nedokázal vypracovat pořádnou příležitost. „Naše defenziva pracovala celkem dobře. Sami jsme se snažili o rychlé protiútoku,“ líčí Matějíček.

Po jednom přečíslení se dostal do zakončení Štefan, ale neprostřelil brankáře Slovanu.

„Posledních patnáct minut prvního poločasu už byla hra lepší, vyrovnanější. Jsem rád, že jsme na to navázali i po změně stran,“ těší Matějíčka.

Společné foto fotbalistů Zlína na pláži.
Glosa Libora Kopla: Záchranu ševců přinese jen pevná obrana, střelci dál mlčí

Slovan už hrozil pouze ze standardních situací. Zato Zlíňané podnikali rychlé výpady do otevřené obrany soupeře, ale nadějné situace nedokázali vyřešit do gólového konce. „Buď jsme ve finální fázi dali nepřesnou přihrávku nebo míč neprošel přes bránícího hráče,“ posteskl si domácí trenér.

Rozhodnutí přišlo v 78. minutě, kdy Filip Hellebrand nádhernou přihrávkou za hostující obranu vyslal do úniku Ondrouška a ten prostřelil gólmana Slovanu.

Tým z Bratislavy mohl ke konci střetnutí výsledek vyrovnat, ale trefil pouze tyč.

Devatenáctka Zlína další zápase sehraje v sobotu dopoledne na Vršavě proti diviznímu Vsetínu.