„Výhry proti kvalitnímu soupeři si ceníme. Kluci paradoxně odehráli lépe první poločas, v němž jsme dokázali chodit do nebezpečných protiútoků, dařila se nám kombinace a chyběla tomu jen vstřelená branka. Gólů jsme se tak dočkali až v poslední půlhodině, kdy jsme na výkon z prvního poločasu navázali. V závěru jsme pak ustáli i tlak soupeře a výhru udrželi,“ zhodnotil sobotní duel na klubovém webu Fastavu zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Celostátní liga dorostu, 29. kolo -
FC FASTAV ZLÍN U19 – MFK KARVINÁ U19 2:1 (0:1)
Branky: 68. Petr Hönig, 77. Denis Holub - 27. Lucky Ezeh. Rozhodčí: Batík - Grečmal, Tomanec. Diváci: 135.
Zlín U19: Frydrych – Buchta, Novák, Červinka (58. Holub), Slončík (87. Malenovský), Šťastný (65. Lakomý), Ovesný, Hönig, Švach (65. Trtek), Polášek, Hamalčík (65. Zábojník).
FC FASTAV ZLÍN U17 – MFK KARVINÁ U17 2:2 (0:1). Branky: 53. a 59. Adam Antolák - 2. Daniel Baumgartner, 94. Filip Mareček vlastní. Rozhodčí: Grečmal - Batík, Tomanec. Diváci: 50.
Zlín U17: Mareček – Navrátil, Hvozdenský (78. Suchomel), Kojecký, Michalík, Antolák (74. Hodulák), Průcha, Petruta, Tóth (74. Martinko), Hordiienko (74. Pumprla), Grygera.

Jeho tým se na souboj s Karvinou dobře nachystal a po většinu první půle na trávníku dominoval, čehož si všiml i skaut pražské Slavie, jenž duel na Vršavě poctivě sledoval a dělal si poznámky.

Žlutomodří ovšem neproměňovali šance a sami po standardní situaci inkasovali. Karviná mohla na začátku druhé půle soupeři odskočit, ale domácí nepříjemné chvíle ustáli a zhruba po hodině hry znovu převzali taktovku.

Nejprve Hönig po rohovém kopu vyrovnal a po Slončíkově akci překlopil výsledek na stranu mladých ševců Holub.

Karviná ještě v závěru dokázala vyvinout tlak na domácí bránu, tomu však žlutomodří odolali.

Sedmnáctka Zlína tolik štěstí v koncovce neměla a gólem ze čtvrté minuty nastavení s Karvinou jenom remizovala 2:2.

„Z výsledku jsem zklamaný, šancí jsme měli snad na tři zápasy. Bohužel závěr jsme nezvládli takticky a dovolili jsme soupeři, aby se hrálo blízko naší brány,“ zlobil se domácí trenér Jan Krhutek.

Jinak ale svěřence za předvedený výkon chválil. „Jedinou slabší chvilku jsme si v první půli vybrali hned ve druhé minutě, jinak jsme měli hru pod kontrolou a dostávali se do šancí, ovšem bez efektu,“ mrzelo Krhutka.

Mladí ševci otočili výsledek na svoji stranu až po změně stran dvěma slepenými góly. Když ale pohrdli dalšími velkými příležitostmi včetně neproměněné penalty, přišel šok. Z poslední akce zápasu se po rohovém kopu odrazil míč do domácí brány.

Dorostenci Zlína zakončí sezonu příští sobotu v Českých Budějovicích.