Součástí vítězné party byli i Emanuel Marek, Tomáš Adámek nebo Jiří Chramcov, který s pískáním skončil a vede dorostence Kunovic.

„Nebyl to jenom turnaj, ale i setkání rozhodčích, společenská akce. Hrálo se v přátelském duchu, vítězové byli všichni, kteří se klání zúčastnili. Společně jsme poseděli, hlavně se staršími kolegy jsme zavzpomínali na zážitky z některých utkání, prohlásil známý sudí a jeden z organizátorů klání Vladimír Goňa.

Krajský futsalový turnaj rozhodčích 2023
Konečné pořadí: 1. Osobnosti, 2. OFS Uherské Hradiště 3. OFS Vsetín 4. OFS Kroměříž, 5. OFS Zlín

Na turnaji ve Zlíně se představili sudí ze čtyř okresních fotbalových svazů a také tým osobností složený z aktuálních či bývalých profesionálních rozhodčí.

Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla dvakrát osm minut.

Středeční klání nakonec rozhodlo skóre, protože tým osobností i výběr OFS Uherské Hradiště získali shodně deset bodů, více branek ale nakonec zaznamenali Paták a spol, takže trofej patřila jim.

„I když jsme nakonec na vítězství nedosáhli, kluky musím pochválit. Odehráli jsme dobrý turnaj, ani jednou jsme neprohráli a jen remíza s týmem Osobností nás připravila o první místo,“ říká sudí Martin Zelený, který nastupuje za Traplice v krajské I. B třídě skupiny C.

Tým OFS Uherské Hradiště odjel do Baťova města v silném složení. Chyběli pouze Bršlica, Korolovych a Fury. Brankář Jan Martinák vinou zraněný ramene rozdával radost v poli.

Sudí ze Slovácka v prvním utkání proti OFS Zlín sice prohrávali, nicméně postupně převzali otěže zápasu a výsledek pěti brankami otočili. Dvakrát se prosadil nováček v týmu Pavel Tomaštík, dva góly dal Roman Vitásek a jednu trefu zaznamenal i Tomáš Svoboda.

„Další utkání jsme odehráli proti týmu Osobností, kdy jsme brzo udeřili zásluhou Romana Vitáska, nicméně pojišťovací gól jsme nepřidali a minutu před koncem soupeř využil ojedinělou šanci a srovnal na konečných 1:1,“ líčí Zelený.

Sudím z Uherskohradišťska ve třetím duelu stál v cestě Kroměříž a i opět přes první inkasovaný gól zvládli utkání zásluhou kanonýra Romana Vitáska a obrovské posily Michala Brhela otočit a vybojovali cenné vítězství 2:1

Stejným výsledek pak Zelený a spol. zdolali i mladý tým Vsetína. Rozhodly branky Vitáska a Brhela, který po celý turnaj prodával své zkušenosti.

Arbitři ze Slovácka nakonec brali stříbro, Roman Vitásek si domů odvezl svoji další sošku pro nejlepšího střelce klání.