I když Sparťanky ve srovnání s prvním vzájemným zápasem v Praze tentokrát nenasadily hráčky z prvního týmu, i tak za ně nastoupila řada mládežnických reprezentantek.

2. fotbalová liga žen, 10. kolo -
FC TRINITY Zlín – AC Sparta Praha B 1:4 (0:2)
Branky:
84. Barbora Marholtová – 31. Aneta Tomanová, 34. Radka Lindáková, 55. Kateřina Marcinková, 74. Lucie Skrčená. Rozhodčí: Jílková – Buchtová, Šabacká. Diváci: 65.
Zlín: Matlachová – Hrubá (85. Martináková), Vyvlečková, Nela Ševčíková, Petra Ševčíková – Marholtová, Korvasová (89. Kalandrová), Rozsypalová, Machů – Bartlová (46. Novosadová), Žalková (81. Hájková).

Hostující tým začal na Vršavě sebevědomě. Dobře kombinovall a zejména jejich rychlost dělala domácím hráčkám problémy. Zlín však dlouho dokázal držet bezgólový stav, byť soupeř se dostal do první šance už ve 12. minutě, kdy její útočnice zblízka vystřelila nad. Několikrát potom dobře zasáhla domácí gólmanka Matlachová.

Nestačila až na sólový nájezd ve 28. minutě, kdy ji po útočnice Sparty překonala, ale míč stačila ještě před brankovou čárou odkopnout Nela Ševčíková na roh.

Ve 30. minutě domácí gólmanka nadvakrát zachránila nejprve nebezpečnou střelu k tyči a potom dorážku z bezprostřední blízkosti.

Ale ve 31. minutě ji překvapila Aneta Tomanová střelou z dálky, která zapadla pod břevno. Sparta potom zvýšila své vedení, když domácím obránkyním utekla Lindáková a trefila se z úhlu přesně k tyči.

Domácí fotbalistky zahrozily až na konci první půle, ovšem se střelou Marholtové ze dvaceti metrů si gólmanka Sparty poradila, stejně jako s pokusem Bartlové po přihrávce Machů.

Na druhé straně Matlachová odčinila své zaváhání při prvním gólu zmařením dalších dvou šancí Sparty.

Po přestávce se hra odehrávala zpočátku uprostřed hřiště bez velkých šancí. Až v 55. minutěa Marcinková zopakovala akci své spoluhráčky Lindákové z prvního poločasu.

Utekla domácí obraně a prostřelila Matlachovou z úhlu, tentokrát z pravé strany. Sparta se potom zaměřila spíše na hlídání svého náskoku a domácí hráčky do šancí nepouštěla. Do jediné se dostala Machů, jež předběhla po křídle svou strážkyni, avšak vystřelila pouze vedle branky.

Sparta přehrála domácí obranu ještě jednou v 72. minutě, kdy z malého vápna do branky dorazila míčSkrčená a zvýšila na 4:0. Zlínské ženy i nadále bojovaly proti silnému soupeři a dočkaly se alespoň čestného gólu v 84. minutě, kdy rozhodčí odpískala penaltu po faulu obránkyně Sparty na Marholtovou. Stejná hráčka pak z pokutového kopu poslala míč bezpečně k tyči.

Ženy FC TRINITY tak prohrály se Spartou B stejným poměrem jako před týdnem s Olomoucí.

Fotbalový podzim pro ně ještě nekončí. Ve čtvrtek 17. listopadu se utkají v Loděnicích u Opavy s domácími ženami o postup do třetího kola Českého poháru žen, v němž by v případě postupu přivítaly doma o víkendu 1. FC Slovácko.