Kromě záložníka Twente Enschede se prosadili i Zdeněk Konečník s Lukášem Železníkem, dva góly dal kroměřížský fotbalista Adam Houser. Za domácí se trefili Žáček, Krajča, Patrik Šiška a Llanos.

„Jsem rád, že se akce i za přísných protiepidemických opatření uskutečnila. Hlavní je, že se nikdo nezranil. Myslím, že si kluci dobře zahráli, o výsledek sice šlo až v poslední řadě, ale je jasná, že jsme museli vyhrát,“ usmíval se bývalý stoper Zlína a Slavie Jakub Jugas.

Manželka fotbalisty Lukáše Vraštila Sabina radí i pomáhá, jak se udržet v kondici. Vytvořila unikátní zdravotní cvičební programy.
FyzioFitmáma. Manželka fotbalisty Vraštila vytvořila unikátní cvičební programy

Zkušený zadák, který znovu byl hlavním organizátorem akce, si nevšední duel s kamarády užil, byť po příjezdu na stadion úplně nadšený nebyl. „O půl desáté začal padat sníh, což by ani tak nevadilo, ale na místě nikdo nebyl,“ zhrozil se. „V tu chvíli jsem si upřímně říkal, že je to hodně špatné, ale nakonec lidé došli, za což jsem byl moc rád,“ oddechl si.

Hráči společně s diváky, sponzory a fanoušky, kteří se zapojili do dražby dresů, vybrali 400 tisíc korun.

„Je to naprosto úžasná částka. Všichni jsme byli úplně zaskočení. Rozhodně to bylo o mnoho více, než jsme čekali,“ přiznává obránce polské Cracovie.

Na hřišti Baťova se na první svátek vánoční uskutečnila tradiční fotbalová benefice.Na hřišti Baťova se na první svátek vánoční uskutečnila tradiční fotbalová benefice.Zdroj: Jan Zahnaš

Výtěžek poputuje nemocným dětem Ariance a Oliverkovi. Dívka obdrží částku 220 tisíc korun, chlapec dostane 180 tisíc korun.

„Jejich životní příběhy jsou plné odhodlání prát se s nepřízní osudu. Proto největší radost a krásný pocit byl, když jsme předávali šeky. Jejich rodiny byly také šťastné a překvapené,“ líčí.

Kromě Jugase dres Výběre kraje navlékli také Michal Sadílek, kapitán Fastavu Tomáš Poznar, jeho spoluhráči Jan Šiška se Stanislavem Dostálem či jablonecký Libor Holík. Ze starší generace Zlína pak dorazili třeba Bronislav Červenka, Otakar Novák. Tým vedl asistent reprezentačního kouče Jiří Chytrý.

Trenér fotbalistů Zlína Jan Jelínek při zápase v Olomouci.
Trenér Jelínek si představoval více bodů, kádr chce doplnit o krajní obránce

Někteří fanoušci si domů kromě zážitků odnesli i podepsaný dres, který vyhráli v tombole. Svá trika pořadatelům darovali třeba Vladimír Coufala z West Hamu United, brankář Guimaraese Matouš Trmal, křídelník Sparty Jakub Pešek, slovenský reprezentant Martin Koscelníka či Tomáš Hájek z nizozemského týmu Vitesse Arnhem.

Letos poprvé v historii se navíc ve spolupráci s nákupním portálem Slevíci.cz uskutečnila také dražba dresů. V ní mohli příznivci získat podepsané dresy Tomáše Součka, Lukáše Masopusta, Ondřeje Čelůstky, Filipa Nováka, Michala Sadílka, lThea Gebre Selassieho či zlínského Fastavu.

Vánoční benefiční utkání v Otrokovicích - 

SK Baťov 1930 – Výběr Kraje 4:5 (2:4), hráno na umělé trávě Baťov v Otrokovicích

Branky: 3. Žáček, 14. Krajča, 34. P. Šiška, 60. Llanos – 12. a 22. Houser, 4. Sadílek, 20. Konečník, 57. Železník. Rozhodčí: Plesar – Frolec, Mravec. Diváci: 300.
Baťov: R. Vitásek – Tkadlec, Bršlica, Bína, Zapletal, Krajča, Skyba, Gojš, Štefka, M. Vitásek, Dvořáček, Llanos, P. Šiška, Žáček, Ondráš, Klíma, Pěnička, Kašík, Vašulka. Trenér: A. Bršlica.
Výběr kraje: Poznar – Jugas, M. Sadílek, Konečník, Švirák, Železník, J. Šiška, Dostál, B. Červenka, Bartolomeu, Jeleček, Houser, Besmir, Motal, Ma. Nagy, Mi. Nagy, Li. Holík, Spurný, Drábek, Fabík, O. Novák, P. Červenka. Trenér: Chytrý.