„Do zápasu jsme vstoupili lépe, skóre otevřel Pazdera. Ten zkraje druhého poločasu dobře připravil akci, po které zakončil mladý Kišš. Sám poté přidal na 3:0, skóre uzavřel další mladík Hrazdira. Lukáš hrál dobře, k těm zkušenějším se přidali mladí. Musím však pochválit celé mužstvo, zaslouženě jsme vyhráli,“ radoval se hlavní trenér Hvozdné Vlastimil Bořuta starší, který se už mohl spolehnout na novou posilu Rostislava Dvorníka z Ludkovic. Naopak chyběl Tomáš Burger.

Nedachlebice potvrdily roli favorita v Ludkovicích
V loňském ročníku sice skončily až na 10. místě, jen těsně se zachránily. V nedělním odpoledním střetnutí přesto byly favoritem. Nedachlebice svoji pověst účastníka I. A třídy potvrdily, na půdě týmu I. B třídy z Ludkovic zvítězily 3:1.

„Nebyl to špatný zápas výsledek je zasloužený. Měli jsme více hry. Bohužel jsme nedali spoustu příležitostí, ke konci se soupeř i dostával do šancí, mohlo to skončit všelijak," věděl dobře kouč vítězného mančaftu Ondřej Čtvrtníček, jenž poukázal na velké příležitosti domácích v poslední čtvrt hodině hry. „Kluci však hráli super, ode mě mají velkou pochvalu!"

Ludkovice se po úvodním poločase snažily s výsledkem něco udělat, zkraje druhé půle srovnal mladík Skovajsa. O pouhých šest minut později hosté znovu vedli.

„Nemyslím si, že bychom byli o třídu slabším soupeřem. Nedachlebice byly kvalitní, hrály dobře na balonu. Rozhodně jsme mohli vyhrát," mrzelo hrajícího asistenta domácích Filipa Bartoše.

27letého borce rovněž mrzely už zmíněné šance za stavu 1:2. Domácí trefili tyč, následně se neprosadili před odkrytou svatyní favorita. Blýskl se i gólman hostů Hubáček.

Zdroj: Radek Štohl

„Bylo to do prázdné brány. Ještě v prvním poločase jsme některé situace nevyřešily dobře, je to velká škoda. Pro nás to bylo hlavně kondiční utkání, poprvé jsme byli hřišti. Jsme rádi, že se mohli zapojit hráči z dorostu. I přes absence jsme zápas dobře odehráli," uzavřel Bartoš.

Záhlinice si doma vyšláply na Mladcovou
Nováček I. B třídy a loňský druhý tým okresního přeboru ze Záhlinic si o víkendu připsal cenný skalp. Před domácími fanoušky si poradil s Mladcovou (I. A třídu) po výsledku 3:2.

„Bez jediného přípravného zápasu jsme nastoupili hned do ostrého pohárového utkání proti Mladcové, která hraje o soutěž výš. Proto jsme prvních 15-20 minut nehráli vůbec dobře. V naší hře byla řada nepřesností a chyb. Soupeř byl kvalitní na míči, dokázal ho přehrávat, nepanikařil a my si s tím nedokázali poradit. První branku soupeř vstřelil po nezachyceném odraženém míči a druhou po naší špatně bráněné standartní situaci. Slinu jsme ale chytli po několika zachycených přihrávkách a dokázali jsme být nebezpeční. Odměnou nám bylo vyrovnání, kdy se prosadila nová posila Vaculík a ihned 6 minut poté Dominik Malát. Do šaten se šlo za stavu 2:2," přiblížil hráč domácího mančaftu David Kutňák.

Fotbalisté Záhlinic (v modré) v rámci 20. kola okresního přeboru zvítězili v Kvasicích s domácí rezervou 2:0.
Postup patří tatíkovi. Záhlinice si i s Paštěkou vyzkouší kraj, vítají posily

„Ve druhé půli jsme museli trochu upravit systém, kdy jsme tolik nenapadali zbytečné prostory a zhustili střed hřiště. Tím jsme ušetřili hodně sil v parném počasí. To nám přinášelo více zachycených přihrávek hostí a několik šancí z rychlých přechodů to útoku. Na míči jsme byli klidnější a dokázali jsme soupeře chvílemi přehrávat. Posledních 15 minut jsme už chtěli poctivě dobránit. Soupeř proti nám rozehrával jednu akci za druhou. To jsme se snažili eliminovat poctivou obranou. Přesto si soupeř dokázal vytvořit několik šancí. Ačkoliv to vypadalo, že vyrovnané utkání rozhodnou pokutové kopy, v 89. minutě jsme dokázali opět zachytit chybnou přihrávku ve středu hřiště a tu dokázal využít Dušek, který přinesl do hry oživení," ocenil střídajícího parťáka.

„Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost a morálku. Nové posily Vaculík, Mrázek a Novotný se uvedli ve velmi dobrém světle. Utkání nám dalo hodně do fyzické kondice. Tým vypadá dobře. Máme na čem stavět a já doufám, že se nám vyhnou hlavně zranění. Do dalších zápasů ale máme ještě hodně věcí ke zlepšení a my se budeme snažit využít na plno potenciál, který v tomto týmu je."

Kostelec po obratu vyřadil Vlachovice
Zápas dvou týmů hrajících stejnou třídu, avšak jinou skupinu, lépe skončil pro domácí. Fotbalisté Kostelce v duelu mančaftů z I. B tříd na domácím pažitu zvládli otočit zápas s Vlachovicemi.

„Na krásně připraveném hřišti se hrál vyrovnaný zápas. V prvním poločase se hosté po naší chybě dostali do vedení, ve druhém jsme tlačili. Po gólech Dočkala, Matějky jsme zápas otočili, Prchal pak definitivně pečetil vítězství. V kvalitním utkání jsme asi zaslouženě zvítězili," radoval se po konci duelu hrající předseda klubu Petr Velikovský, který na hřišti strávil 70 minut.

1. kolo Krajského poháru
Hvozdná (I. B třída) –⁠ Kateřinice (I. A třída) 4:0 (1:0). Branky: 19. a 60. Pazdera, 53. Kišš, 81. Hrazdira.
Zlechov (I. B třída) –⁠ Malenovice (I. B třída) 0:0 (4:3 po penaltách).
Kostelec (I. B třída) –⁠ Vlachovice (I. B třída) 3:1 (0:1). Branky: 53. Dočkal, 83. Matějka, 92. Prchal –⁠ 18. A. Bartoš.
Ludkovice (I. B třída) –⁠ Nedachlebice (I. A třída) 1:3 (0:1). Branky: 49. Skovajsa – 32. Lapčík, 55. Hána, 80. Kafka.
Zdounky (I. B třída) –⁠ Staré Město (I. A třída) 3:0 (2:0). Branky: 12. a 14. Navrátil, 51. Švejcar.
Záhlinice (I. B třída) –⁠ Mladcová (I. A třída) 3:2 (2:2). Branky: 34. Vaculík, 39. Malát, 89. Dušek – 15. Mišenka, 24. Korvas.
Traplice (I. B třída) –⁠ Buchlovice (I. B třída) 10:3 (5:2). Branky: 7., 45+1, 60. a 85 Janků, 24. a 30. Urbanovský, 19. Rozhon, 52. Obdržálek, 80. Trávníček, 87. Dudešek – 15. Njambi, 45. Karásek, 67. Novotný.
O. N. Ves (I. B třída) –⁠ Újezdec (I. A třída) 3:2 (2:2). 18. Machala, 23. Pančík, 50. Doruška – 11. Gazdík, 42. Solařík.
Příluky (I. B třída) –⁠ Nivnice (I. A třída) 3:9 (1:4). 25. Pajtáš, 57. Peterka, 82. Adamík – 8., 12., 38. 42. Velecký, 47. a 64. Dubský, 69. a 78. Kelíšek, 88. Sláma.
Choryně (I. B třída) –⁠ Lidečko (I. A třída) 1:0 (1:0). 24. Pelc.
Fryšták (I. B třída) –⁠ Dolní Bečva (I. A třída) 1:2 (1:1). 41. Hřebačka – 44. Fiurášek, 71. Růčka.
Prlov (I. B třída) –⁠ Juřinka (I. A třída) 1:3 (0:2). 84. Šťastný – 11. a 14. Vařík, 66. Slovák.
Tečovice (I. B třída) –⁠ Březnice (I. B třída) 3:1 (2:0). 30. Polášek, 33. Vopatřil, 42. Machala – 74. Vávra.