„Vsadili jsme na osvědčený model. Stejně jako loni zahájíme nový ročník druhým kolem, abychom byli na tom kolově stejně, jako moravské soutěže,“ potvrdil předseda STK a člen VV Zlínského KFS Stanislav Travenec. Mládežnické soutěže by přitom měly být zahájeny na většině míst kraje až na konci prázdnin.

Na stejný model vsadí i většina dalších nejnižších svazů v regionu. „Navazujeme na termínovku kraje. Tradičně ale soutěžní ročník zahájíme o dva týdny dříve okresním Pohárem Jarošovského pivovaru. Uplynulé dva ročníky nám zhatil covid, neboť rozhodující boje jsou vždy na programu na jaře, tedy semifinále a finále,“ krčí rameny předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

Podobný scénář plánují také na Zlínsku. „ I přese všechno není třeba měnit zaběhlý a osvědčený model. Pokud to půjde, tedy klimatické podmínky a epidemiologická situace dovolí, budeme chtít předehrát i jarní kolo,“ má jasné šéf OFS Zlín Pavel Brímus.

Od dřívějšího startu upustili také na Kroměřížsku. „Kluby v červencovém čase v lepším případě jen trénují či pořádají memoriály a turnaje. Pohárový ročník odstartujeme 25. července, kdy počítáme s asi šestnáctkou klubů,“ má spočítáno Libor Kopčil, předseda kopané na Kroměřížsku.

Nedávná restrukturalizace soutěží a snížení týmů ve skupinách dostaly zcela do pohody soutěže na Vsetínsku. Zde hraje okresní přebor jen 12 týmů a třetí třídu ve skupinách po deseti. „Museli jsme reagovat i na naše specifické klimatické podmínky, kdy zejména zima u nás doznívá déle než na jiných místech kraje,“ uvedl na vysvětlenou předseda OFS Vsetín Stanislav Volek.

Na Valašsku se tak rozjede nový ročník až dva týdny po kraji (21. a 22. srpna 2021). „Po všech změnách máme větší manévrovací prostor. Pořád jsem totiž zastánce teorie, že fotbal se má hrát pro diváky, na trávě a ne na sněhu,“ zdůraznil šéf OFS Vsetín.