Úterní předehrávku 30. kola před solidní návštěvou si hattrickem podmanil útočník Radim Hamalčík, kteří stejně jako další domácí hráči v mládeži končí a přecházejí do mužů.

„Jsem rád, že se nám utkání vydařilo a že se kluci ročníku 2004 loučili s dorosteneckou kategorií takovým výkonem,“ těší zlínského trenéra Jaroslava Matějíčka.

Spokojený byl s předvedenou hrou i výsledkem. „Zápas jsme měli po většinu času pod kontrolou. Utkání jsme rozhodli již v prvním poločase. Pokud jsme hráli rychle nahoru, Boleslav s námi měla problémy. Jakmile jsme od této hry ustoupili a začali jsme se pouštět do osobních soubojů, získali hosté půdu pod nohami, protože měli ve svém středu urostlejší fotbalisty. My jsme však byli produktivní a výsledek si dokázali pohlídat,“ zhodnotil duel na klubovém webu Matějíček.

Jeho tým vstoupil do utkání náramně, když se hned v 1. minutě prosadil Hamalčík. Středočeši se po studené sprše oklepali, postupně se začali rovněž dostávat do hry, dál nebezpečnější ale byli domácí.

Maleňák ještě svoji první šanci neproměnil, ale ve druhé se nemýlil a zvýšil na 2:0. Do poločasu dal žlutomodrým tříbodovou jistotu znovu Hamalčík. Po změně stran sice dokázali Středočeši snížit, jenomže Hamalčík vzápětí zkompletoval hattrick a udělal tečku za celou sezonou.

Rozdílem třídy nad Mladou Boleslaví zvítězili také mladší dorostenci Zlína, kteří uspěli v poměru 3:0.

„V prvním poločase jsme po vedoucí brance trochu vypadli z tempa a hrálo se spíše vyrovnané utkání. My jsme se ke svojí hře vrátili až ve druhém poločase. Ten jsme zcela ovládli. Byli jsme silní na míči, dařila se nám kombinace, a přestože jsme řadu dalších příležitostí neproměnili, prosadili jsme se také v koncovce. Na závěr sezony to byl z naší strany solidní výkon a zasloužené vítězství,“ uvedl trenér mladých ševců Radek Matulík.

Sedmnáctka Zlína vstoupila do utkání rovněž výborně. Po centru Ondrouška otevřel hlavou skóre Štefan. Ve zbytku první půle několikrát zahrozili i hosté, skóre se ale změnilo až po změně stran.

Další dvě vyložené šance Moravané zahodili, ale po souhře Nevěřila s Ondrouškem zvyšoval na 2:0 Filip Hellebrand. V samotném závěru ještě výhru v pohodě hrajících mladých ševců završil Hodulák.

I. celostátní liga dorostu, předehrávka 30. kola -
FC ZLÍN U19 – FK MLADÁ BOLESLAV U19 4:1 (3:0)
Branky:
1., 22. a 55. Radim Hamalčík, 17. Tomáš Maleňák - 53. Filip Šoufek. Rozhodčí: Žurovec - Smýkal, Písečný. Diváci: 150.
Zlín U19: Neubauer – Hönig, Maleňák, Zábojník, Branecký (72. Kojecký), Hamalčík (72. Hvozdenský), Bednařík, Švach (46. Slončík), Petruta (46. Grygera), Průcha, Slouk (72. Fuksa).

FC ZLÍN U17 – FK MLADÁ BOLESLAV U17 3:0 (1:0)
Branky: 6. Jiří Štefan, 53. Filip Hellebrand, 86. Michal Hodulák. Rozhodčí: Smýkal - Žurovec, Písečný. Diváci: 85.
Zlín U17: Husták – Vörös (46. Nevěřil), Dobeš, Hellebrand F. (76. Kroča), Dorňák, Ondroušek (56. Hellebrand T.), Pacik (46. Hodulák), Štefan, Tesař, Ševčík (65. Hošťálek), Tomaštík.