„Dostal nabídku, nyní se to řeší. Doufám, že to neklapne a Dominik zůstane u nás, protože je to kapitán, hlavní tahoun. Jeho odchod by pro nás byl citelným oslabením,“ ví dobře malenovický kouč Leoš Válek.

Ostatní opory zůstávají, sedmý tým nejnižší krajské soutěže je jinak po kupě. Jenom Šimon Dočkal si na jednom z tréninků urval achillovu šlachu, na jaře bude bez fotbalu.

Naopak se uzdravil Ezr, na zkoušce z Vysokého Pole dorazil Robin Jašík.

Kromě něj žádná jiná nová tvář v dlouhé zimní pauze do Malenovic nedorazila, klub ani nikoho nesháněl.

„Chceme kádr nechat stejný. Klukům věříme. Mají na to, aby hráli klidný střed tabulky,“ říká Válek.

Jeho tým loni skončil třetí, po podzimu je na tom hůř, se sedmým místem ale panuje spokojenost. „Samozřejmě když budeme hrát ještě výš, zlobit se nebudeme,“ usmívá se kouč.

Aby se Malenovice v tabulce posunuly o pár příček nahoru, musí body sbírat nejenom na vlastním hřišti, ale musí je i začít vizit zvenku.

„Doma se nám dařilo, ale na soupeřových hřištích to bylo špatné. V tomto se musíme na jaře zlepšit,“ ví dobře.

Malenovičtí fotbalisté v zimní pauze sehráli dva přípravné zápasy. Na umělé trávě v Luhačovicích podlehli Dolní Lhotě 1:5, v sobotu v Hulíně přestříleli Záhlinice 4:3.

V obou duelech jim ale scházelo šest hráčů.

Trenér Válek věří, že o víkendu proti Slušovicím B, které vyzvou na Pasekách, se tým sejde v lepším složení a že už absencí nebude tolik.

Jinak s přípravou je celkem spokojený. Pozitivně hodnotí i soustředění v Buchlovicích, kde Malenovice na přelomu února a března strávili tři dny.

„Trénovali jsme dvoufázově, kluci toho hodně odběhali,“ pochvaluje si.

Jinak se celek ze Zlínska na jarní odvety chystá od půlky ledna. „Vždycky v úterý byl na programu výběh, v pátek se chodilo do tělocvičny nebo jsme byli na venkovním hřišti,“ hlásí.

Fotbalisté Malenovic vstoupí do druhé poloviny sezony v neděli 24. března na hřišti Zlechova.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...