Zástupce UEFA Claudio Negroni poslal Zlínský KFS do skupiny B, kde se Sopůšek a spol. střetnou s fotbalisty z Lisabonu (Portugalsko), Bělehradu (Srbsko) a Dolnoslezského regionu (Polsko).

Právě polský tým je shodou okolností obhájcem trofeje, když vyhrál poslední turnaj Regions' Cupu v sezoně 2018/19.

Rozpis zápasů Zlínského KFS na finálovém turnaji Regions' Cupu
9. června, 19:00: Zlínský KFS – FA Bělehrad /SRB/ (A Lomba Stadium Vilagarcia)
11. června, 19:00: Lisabon /POR/ – Zlínský KFS (A Senra Stadium Ribadumia)
14. června, 19:00: Dolnoslezský region /POL/ – Zlínský KFS (Burgans Stadium Cambados)

„Teprve se uvidí, jestli byl tento los pro nás příznivý. V této fázi turnaje samozřejmě již není lehkých soupeřů, takže asi nemá cenu, abychom si nějaký konkrétní tým vybírali. Já jsem hlavně rád, že jsou již konečně nalosované ty skupiny a že už víme, s kým se na turnaji střetneme. Nyní se budeme soustředit již hlavně na naše soupeře. Budeme se snažit o nich získat nějaké informace a materiály, které by nám pomohly. Naším cílem bude proklouznout do toho nejužšího finále,“ uvedl na svazovém webu trenér Zlínského KFS Lukáš Motal.

Jeho tým ovládl národní kvalifikaci a následně uspěl také v evropské kvalifikaci, která se uskutečnila loni v říjnu v Belfastu. Zlíňané na turnaji v Severním Irsku zdolali švédský Göteborg 8:1, velšským Tim Rhanbarthol Cymru 3:2 a na závěr remizoval s domácím severoirským Easter Regionem 1:1.

Na finálový turnaj, který se uskuteční od 9. do 17. června v okolí španělské La Coruni, postoupili vedle českého týmu také zástupci Německa, Černé Hory, Irska, Portugalska, Srbska, Polska a domácího Španělska.

Los finálového turnaje Regions' Cupu se konal během poločasové pauzy zápasu třetí španělské ligy La Coruňa - Celta Vigo B (2:0), který sledovalo 25 tisíc diváků.

Závěrečný turnaj Regions' Cupu odstartuje zápasy ve skupinách A a B. V rámci skupin se bude hrát systémem každý s každým a pouze vítězové skupin postoupí do závěrečného finálového zápasu, který proběhne 17. června od 19 hodin na stadionu A Lomba Stadium Vilagarcia.