Jak je spokojen se sezonou a kdo je největším fanouškem Adama Bartoše se můžete dočíst v našem rozhovoru.

Vlachovice vyhrály oba jarní duely s Halenkovem a s Bylnicí. Panuje v klubu spokojenost?

Oba zápasy byly s kvalitními soupeři z vyšších pater tabulky, proto za zisk šesti bodů jsme velmi rádi. Spokojenost určitě panuje, ale nemůžeme usnout na vavřínech. Důležité teď bude zvládnout následující dva duely na domácí půdě.

Utkání v Bylnici jste rozhodl již v první půli dvěma zásahy…

První branka padla po skvělé přihrávce za obranu od naší nové posily Martina Tomana. Pak už bylo jen na mě, zda nájezd jeden na jednoho proměním. Druhý gól padl tak trochu proti naší taktice, se kterou jsme vstupovali do zápasu - vyhnout se centrům a hlavičkovým soubojům s vysokými stopery Bylnice. I přes to jsem se ale po krásném centru z pravé strany od Jardy Hověžáka dokázal prosadit hlavou.

Vlachovice se nečekaně objevily po podzimu v pásmu sestupu. Kde hledat důvody?

V několika podzimních zápasech jsme bohužel neudrželi koncentraci po celých devadesát minut a chyběla nám disciplína. Často jsme taky dostali hloupé góly a naopak vepředu jsme neproměnili stoprocentní šance. Pokud se vyvarujeme individuálních chyb a budeme se soustředit pouze na náš výkon, tak si troufám říct, že se brzy od spodních příček tabulky odrazíme. Kvalitu na to máme.

V zimní pauze přišel nový trenér Jan Bobot. Byl to pravý impulz pro vaše probuzení?

Určitě ano. Johny (trenér) fotbalu věnuje spoustu času. Jde vidět, že ho trénování opravdu baví. Tréninky má velmi dobře připravené a oceňuju jeho upřímnou komunikaci směrem k hráčům.

Teď trenér dokonce podle svého slibu musí předvést sako a zelenou kravatu. Co říkáte na jeho motivační prvek?

Je to tak, Johny slíbil, že pokud vyhrajeme v Bylnici, odtrénuje následující domácí zápas v saku. Velmi se na to těším a myslím si, že občas takový motivační prvek není od věci! (smích)

S fotbalem jste začínal ve Slavičíně. Co chybělo, abyste se dokázal prosadit v divizním mužstvu?

Slavičín má velmi kvalitní mužstvo, které rok co rok bojuje o přední příčky v divizi. V takovém případě musíte obětovat fotbalu spoustu času a dřiny. Já tohle moc se studiem skloubit nedokázal a pouhé absolvování pátečního tréninku na divizi nestačí.

Odešel jste z klubu po zrušení slavičínského rezervního týmu. Co říkáte na toto rozhodnutí?

Za zrušení B týmu ve Slavičíně může vícero faktorů. Ale myslím si, že je chyba, aby divizní klub neměl záložní tým.

Na které trenéry ve své kariéře rád vzpomínáte?

Zmínil bych pana Jiřího Váňu, který mě vedl snad od přípravky až po muže. Také jsem velmi rád, že jsem zkusil několik tréninků pod panem Slončíkem.

V dalším kole hostíte celek z Ratiboře. Co na něj bude platit?

Jak už jsem zmínil výše, důležité bude věnovat se své vlastní hře, udržet disciplínu a proměnit šance. Pak už je jedno proti komu hrajeme.

Co je vaším zaměstnáním?

Pracuji v leasingové společnosti v oddělení Compliance v Praze.

Jaké máte koníčky kromě fotbalu?

Rád cestuji a aktuálně se začínám věnovat golfu.

Vašim velkým fanouškem je děda. Hodnotí někdy i vaše výkony?

Ano, děda je mým největším fanouškem. Podporuje mě za každé situace. A jako správný děda mě pouze vychvaluje! Kritiku si vyslechnu od jiných. (smích)

Chtěl byste si ještě zahrát vyšší soutěž?

Takové ambice už nemám, ale nikdy neříkej nikdy.

PETR KOSEČEK