„Po dvou uplynulých kvalitních ročnících nejsme s výkony a především výsledky spokojeni. Měli jsme získat minimálně o čtyři pět bodů více,“ spočítal předseda klubu a vedoucí slušovického týmu Michal Klimt.

„Přišla změna trenéra, nové posily. Přitom příprava i přátelské zápasy proběhly nad očekávání. Následně i vyhrané první venkovní utkání. Pak se al něco zadrhlo,“ přiznává šéf klubu.

Co se tedy stalo?

„Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Přidala se také nějaká zranění, někteří kluci se v průběhu sezony trápili víc, než jsme čekali. Některé dobře rozehrané zápasy jsme nedotáhli k plnému bodového zisku. Pozitivem je, že posledních pět zápasů jsme to už zase byli mi. A právě na poslední podzimní výkony budeme chtít na jaro navázat.

Fotbalisté Kvasic jsou pod trenérem Vlastimilem Chytrým úspěšní, ovládli první polovinu krajského přeboru. Podaří se jim dokráčet do vysněné divize?
Hodnocení: Kvasice chtějí do divize a získat pohár. Dál hledají posily! Jaké?

Které duely se tedy nepovedly a naopak?

Bezpochyby nejhorší zápas jsme odehráli asi v Bystřici. Tam asi na nás padla první „deka“. Naopak nejlepší a nejpovedenější utkání jsme odehráli v Osvětimanech, kde jsme po půlhodině vedli 4:0 a to se pak hraje s jiným elánem. Fotbal je týmový sport, takže tento půl rok to byla týmová práce a proto bych nikoho nechtěl vyzvedávat.

Co soupeři, kdo vás svými výkony překvapil?

Rozhodně oba nováčci. Citlivě doplnili kádr a stali se štikou přeboru. Nemile mě překvapily Morkovice, i když i ty se už rozehrály a zvedají.

Jaký je nyní program týmu?

Od půlky listopadu do půlky prosince se kluci budou udržovat v kondici fotbálky na umělce. Opět naplno a společně začneme s přípravou druhé lednové úterý.

Plánujete nějaké změny v kádru?

Ta zásadní přichází na postu trenéra, kdy se k týmu vrací staronový kouč Jan Večeřa. Asistent bude Patrik Bořuta, kterému patří díky za dokoučování zbytku sezonu po odstoupení Michala Hlavňovského.

Co se hráčů týče, zatím nepočítáme s žádnou novou posilou. Máme široký a kvalitní kádr, navíc si v případně potřeby vypomoci někým z rezervního týmu případně z dorostu. O obchodech zatím nevím, ale do března je daleká doba.

Fotbalisté Hluku jsou po podzimu třetí a spokojení. U týmu ale skončil trenér Aleš Zlínský.
Nováček z Hluku šokoval. Co po úspěšném podzimu změnil?

Jaká bude zimní příprava?

Společně se začneme 9. ledna, kdy budeme primárně využívat našé hřiště s umělou trávou a také ve Zlíně na Vršavě. V březnu máme naplánováno soustředění v Brumově. Co se přípravných zápasů týče, již máme domluveno hned sedm přáteláků – se třemi divizními celky, jedním z kraje a třemi hrající I. A třídu. Kluky čeká hodně pestrá zimní příprava:

Po rozpačitém podzimu, na jaké umístění se se na jaře cítíte?

V odvetné části se chceme samozřejmě v tabulce posunout výše. Ale přesné cíle nestanovujeme. Při pohledu na tabulku je reálné čtvrté místo. Musíme ale zvládnout první dva domácí zápasy. Po jednom úspěchu ale prahneme – kluci si dali za cíl ovládnout pohárovou soutěž. Už jsme v semifinále, proto nyní cítíme velkou příležitost si po roce opět zahrát o ušatou trofej na zlínské Letné. V květnu se o finálovou účast porveme s Hrachovcem.

Zdroj: Zahnaš Jan
Zdroj: Zahnaš Jan


Načítám tabulku …