„Myšlenky už jsem měl před pár lety v Jaroslavicích, kde jsem měl problém s achilovkami. Táhne se to delší dobu, i proto jsem zvolil nižší třídu. Můj zdravotní stav se ale nelepší, proto končím,“ vysvětluje své rozhodnutí dvaatřicetiletý útočník.

Nepovedený půlrok nemá s koncem kariéry nic společného. I když na poslední podzim moc rád vzpomínat rozhodně nebude.

„Bylo to strašidelné. Nic takového jsem snad nikdy předtím nezažil,“ přiznává.

Mysločovice v okresním přeboru Zlínska doplácely hlavně na časté absence.

„Bohužel nás potkalo strašně moc zranění, hlavně u klíčových hráčů. Začátek byl ještě dobrý, ale postupem času se s naší hry stala křeč, ze které jsme se nedokázali dostat,“ smutní Švach.

I když poslední čtyři zápasy vypadaly ze strany Mysločovic mnohem lépe, body Sokolu pokaždé o kousek utekly.

„Pohled na tabulku není samozřejmě příjemný, ale věřím, že se kluci na jaře zvednou a soutěž zachrání,“ přeje si.

Se spoluhráči se rozloučil po posledním domácím utkání s Návojnou.

„Bylo to takové normální. Nic speciálního, protože výsledky nebyly dobré, takže ani nebylo moc co slavit,“ říká Švach.

„Ale jsem rád, že na můj poslední zápas dorazili mí blízcí. Třeba rodiče, kteří mě ale ve fotbale vždycky podporovali a chodili skoro na každý zápas,“ přidává.

Zlínský rodák s kariérou začínal v ligovém Fastavu, kde se potkal třeba s Lukášem Pazderou, Martinem Bačou, Pavlem Elšíkem nebo Zdeňkem Konečníkem. Jelikož se ale v silné konkurenci výrazně neprosadil, zamířil i s dalšími kluky na Paseky.

„Ve Zlíně jsem zažil krásně začátky s fotbalem. Turnaje, zápasy plné emocí. Na Pasekách jsme vytvořili super tým z kluků, co se nevešli do kádru Fastavu a hráli na vysoké úrovni,“ líčí.

Švach prošel také mládeží v Otrokovicích. Ve Viktorce si zahrál druhou dorosteneckou ligu, poté nakoukl i do prvního mužstva, které tehdy hrálo krajský přebor. Nejlepší období zažil v Jaroslavicích.

„Byla tam úžasná parta, která držela při sobě, tahala za stejný provaz, a proto jsme byli hodně úspěšné. Všechny postupy z okresního přeboru až do první A třídy byly podle mého zasloužené,“ uvedl.

Na super kolektiv si nemůže stěžovat ani teď v Mysločovicích.

„Vše funguje, jak má. Jen škoda, že nám poslední půlrok vůbec nevyšel. Ale myslím si, že jak se marodka vyprázdní, opět budou hrát kluci o vrchní příčky,“ je přesvědčený Švach.

Ten však u toho nejspíše nebude.

„Kluci si stále mysli, že si dělám legraci, ale bohužel nedělám,“ tvrdí.

I když fotbal miluje, teď by si od něj rád odpočinul.

„Vím, že mi bude chybět, ale chci na chvíli vypnout. A jen čas ukáže, jestli se k němu nějakým způsobem vrátím,“ prohlásil.

Pokud bude mít čas, bude se na kamarády jezdit dívat. Chybět nebude ani na Letné nebo na Zimním stadionu Luďka Čajky.

„Jsem Zlíňák, takže fandím jak klukům z Fastavu, tak i našim hokejistům,“ dodává.