„Stávající kádr bychom rádi malinko omladili a je jasné, že náš věkový průměr je alarmující. Kdo povede tým do mistrovských zápasů jsme zatím příliš neřešili, ale momentálně asi není důvod nic měnit. I když po podzimní části je to nejhorší umístění od doby, co hrajeme krajské soutěže a vše ještě podrobně vyhodnotíme,“ hodnotí vše s odstupem času Janošík.

Valaši skončili po podzimu v tabulce I. A třídy skupiny A na 11. místě se ziskem třinácti bodů. „Měli jsme téměř hotovou zimní náročnou přípravu, tak abychom neměli záchranářské starosti. S přípravou na novou sezonu jsme začali již 12. března fotbálkem a tréninkové dávky budeme postupně navyšovat. V plánu máme odehrát několik přípravných utkání s týmy z nejbližšího okolí,“ poznamenal trenér Valašských Příkaz.

Před každou sezonou je přitom maximalistou. Netají se, že každý ročník chce vybojovat 78 bodů „Ale odehrajeme první kolo a všechno je jinak,“ směje se.

Ve Valašských Příkazech i přesto problém řeší, nebude prý snadné naplnit všechny mládežnické kategorie. „Muži se snad dají dohromady. Větší problémy vidím u dětí, které si našly nové zájmy koníčky, možná malinko i zpohodlněly. To bude asi hlavní problém naplnit u nás všechny věkové kategorie,“ očekává největší problémy příštích dnů příkazský lodivod.

Start nové sezony přijde podle všeho v polovině srpna. „Dá se však očekávat i druhá vlna pandemie, pak je otázka, jaké budou vládní nařízení. Asi si nikdo nepřipouští, že by se nezačalo, ale i tato možnost zde je. Pak si nedovedu představit, kolik hráčů by vůbec pokračovalo. U těch starších ročníků navíc léta běží, i když se nehraje. Je všeobecně nedostatek hráčů, to je dlouhodobý problém, a proto se spíš zaměřujeme na práci s mládeží a řešíme vlastní věci,“ prozradil hlavní cestu klubu Pavel Janošík.

„Nejdůležitější proto je, zamyslet se, jak přitáhnout mládež ke sportu a především k fotbalu. U nás je velká podpora Obecního úřadu, který postaví v areálu workoutovou sestavu. Rádi bychom také vybudovali střeleckou stěnu, která by nahradila „stodolové vrata“. Musíme také zajistit kvalifikované trenéry ve větším počtu, vím, že licence není patent na rozum, ale rozhodně opravňuje k trénování,“ uvědomuje si kouč. „Jinak žádné další zásadní změny momentálně neplánujeme. Jen běžné drobnosti, jako jsou nátěry, vymalování, vylepšení našeho trávníku. Rádi bychom na hřišti postavili pergolu, ale to vše se odehraje od případně získaných dotací.“

A s jakými ambicemi půjdou ve Valašských Příkazech do další sezony? „Rozhodně se pohybovat v horních patrech tabulky. Věřím, že se nám to bude i dařit," dodal závěrem trenér fotbalistů Valašských Příkaz Pavel Janošík.

PETR KOSEČEK, MARTIN BŘENEK