Z Poličné přichází kouč Radomír Kapusta, pro kterého je to další stupínek na cestě v kariéře budoucího trenéra profesionálního fotbalu.

„Vzhledem k tomu jaká panuje nejistá situace kolem fotbalu vzhledem k epidemii koronaviru, není dohoda s Polankou časově omezena,“ upřesnil Kapusta.

Kdy došlo prvnímu kontaktu s Valašskou Polankou? 

Valašská Polanka mne oslovila před Vánoci. Rozhodování muselo být rychlé. Původně jsem slíbil klukům v Poličné, že s nimi dojedu sezonu, ale mezi Vánocemi a starým rokem jsem se rozhodl, že nabídku k trénování týmu krajského přeboru přijmu. Bylo to podmíněné tím, že za mě bude mít Poličná náhradu a to se podařilo. 

Berete trénování týmu krajského přeboru jako výzvu ve Vaší další trenérské kariéře? 

Je to posun. Jdu o dvě soutěže výše a trénování krajského přeboru je i pro mne požadavek v rámci praxe, abych se v budoucnu mohl ucházet o studium licence trenéra profesionálního fotbalu. V Poličné můj odchod pochopili. Věřím, že mi budou fandit a přát, ať se mi daří. 

Sportovním cílem bude záchrana krajského přeboru? 

Budeme si dávat dílčí cíle, ale hrát krajský přebor je pochopitelně vize, s kterou do toho jdeme a chtěli bychom se zachránit. 

Máte již naplánovanou zimní přípravu, pokud bude možná? 

Vše je nejisté. Chtěli bychom hrát každý víkend přípravné utkání. Nyní musíme respektovat opatření, a tak hráči dostali individuální zadání tréninku. Máme první dva termíny zápasů, oba v Brumově - 31. ledna s Valašskými Příkazy a 6. února s Francovou Lhotou. Chtěl bych poděkovat předešlému kouči Tomáši Chuchmovi, který mi je velmi nápomocný a máme na fotbal podobný pohled. Doufám, že jeho kvalit využijeme na hřišti, když mu bude sloužit zdraví. 

Chtěl byste kádr posílit?

Shlédl jsem videa z utkání Valašské Polanky. Mapujeme, kde nás tlačí bota. Podle vývoje fotbalu v rámci epidemii budeme případné posílení řešit. 

Kdo místo vás povede Poličnou? 

Jsem rád, že z pozice asistenta trenéra a vedoucího mužstva „povýšil“ Tomáš Vaněk. Chce se věnovat trenéřině. Dokončuje licenci C a chystá se na béčko. Poličná bude v dobrých rukou.