„Zavolal mi kamarád Libor Rosůlek, zda bych do toho nešel. Nakonec jsem na to i díky spolupráci s Hynkem kývl,“ říká nástupce kouče Pavla Nožičky.

Traplický rodák naposledy působil v Boršicích, kde nejprve jako asistent pomáhal Miroslavu Sečenovi a později i Pavlu Cigošovi. Předtím čtyři roky netrénoval, nyní se vrací do pozice hlavního kouče.

„Vím, že to půlrok bude nesmírně těžký, ale pokusíme se soutěž zachránit,“ slibuje Růžička, který práce s mladými kluky nebojí.

„Překvapilo mě, kolik šikovných hráčů s perspektivou v klubu je. Určitě se s nimi dá pracovat. Zatím jsem s jejich přístupem i docházkou spokojený. Ve Zlechově je navíc dobré zázemí,“ pochvaluje si Růžička.

Tým vede už čtrnáct dnů. První přípravný zápas sehraje dvanáctý tým I. A třídy skupiny B 22. února s Jankovicemi. Nový trenér Zlechova věří, že za měsíc už bude mít k dispozici dva útočníky, na jejichž příchodech se nyní pracuje. Právě se střílením branek a produktivitou měl Zlechov na podzim obrovské problémy.

„Na to, že kluci dali pouze osm gólů, je dvanáct bodů ještě slušných, ví dobře Růžička.

V klubu skončil pouze syn bývalého trenéra Nožičky Martin, jinak se kádr vůbec nezměnil.

Nejnižší krajské soutěži vévodí nováček z Těšnovic (červené dresy), třetí jsou Zdounky. Desátá morkovická rezerva se spíš ohlíží za sebe. Foto:
I. B: vládne nováček z Těšnovic, výš chce hlavně druhé Staré Město