Týmy musí své semifinálové duely odehrát do 30. dubna 2024. Závěrečné finále se pak odehraje nejpozději 30. června 2024.

Česko i letos hledá výběr KFS, který bude chtít navázat na mimořádný úspěch Zlínského KFS.

Tým vedený trenérem Lukášem Motalem v létě roku 2022 vyhrál finálový zápas národní kvalifikace nad Středočeským krajem, poté uspěl i v evropské kvalifikaci v Severním Irsku a na závěrečném turnaji ve španělské Galícii v červnu letošního roku obsadil na finálovém turnaji, který je označovaný jako amatérské mistrovství Evropy, konečnou třetí příčku.

Dvojice pro semifinále Národního poháru krajských výběrů: Zlínský KFS – KFS Vysočina, Královéhradecký KFS – Karlovarský KFS 

V září a říjnu se odehrály zápasy prvního kola národního poháru a v posledních týdnech se odehrály čtyři čtvrtfinálové duely. 

První čtvrtfinále se uskutečnilo již v polovině října v Ostravě, kde se představil loňský veleúspěšný tým Zlínského KFS. Ten dokázal postoupit přes Moravskoslezský KFS až po penaltovém rozstřelu, když zápas skončil v normální hrací době 1:1.  

„I když jsme postoupili až po rozstřelu, myslím, že jsme postoupili zcela zaslouženě. Začátek od nás sice nebyl tak kvalitní, ale po dvacáté minutě jsme se zvedli a byli nebezpečnější. Na to, že se někteří kluci viděli poprvé v životě, tak to bylo dobré,“ řekl po zápase nový trenér Zlínského KFS Petr Slončík, který převzal trenérské kormidlo po Lukáši Motalovi, který aktuálně působí jako asistent trenéra Červenky u prvoligového Zlína. 

Funkcionáři Timoteus Políček (vlevo) i Marek Šprňa po pěti letech končí ve zborovické Pilaně.
Poprask ve Zborovicích. Skončili předseda Šprňa i manažer Políček. Důvod?

Druhé čtvrtfinále se odehrálo prakticky až po měsíci – v polovině listopadu. Výběr Královéhradeckého KFS vyhrál nad tím libereckým přesvědčivě 2:0, když obě branky vstřelil Adam Novotný. 

Poslední dva zápasy čtvrtfinále se odehrály shodně 25. listopadu. Karlovarský KFS vyhrál nad Plzeňským KFS jednoznačně 4:1 a ještě vyššího vítězství dosáhl KFS Vysočina, který rozstřílel loňského finalistu ze středních Čech drtivě 7:1, když se do listiny střelců zapsalo hned sedm střelců. 

„Utkání nám proti loňskému finalistovi vyšlo skvěle. Oproti prvnímu kolu proti týmu z jižní Moravy jsme změnili pět hráčů v základní sestavě a hráli jsme i v jiném rozestavení. Úplně jsem žasl, jak se nám dařilo. Naši hráči si na těžkém terénu vyhověli, podali týmový a velmi bojovný výkon. Rozhodující momenty v závěru zápasu pak vyzněly pro nás a pro soupeře byl naopak výsledek krutý,“ prohlásil trenér KFS Vysočina Richard Zeman. 

Výsledky čtvrtfinále Národního poháru krajských výběrů: Moravskoslezský KFS – Zlínský KFS 1:1 (1:1), 3:5 po penaltách. Branky: 5. Hrušovský – 35. Žák. Královéhradecký KFS – Liberecký KFS 2:0 (1:0). Branky: 37. a 59. Novotný. Karlovarský KFS – Pražský FS 4:1 (1:0). Branky: 47., 49. a 82. Kostka, 20. Holík – 55. Macháček. KFS Vysočina – Středočeský KFS 7:1 (2:0). Branky: 29. Duba, 41. Cakl, 59. Poul, 82. Och, 86. Horák, 87. Fialka, 90. Nečas z pen. – 76. Bora z pen.