Za inzultaci asistenta rozhodčího Doležala vyfasoval bojkovický Adam Kalina zastavení činnosti do 8. května, Marian Varga pak do 24. dubna. Bojkovickým byl zároveň kontumován zápas a také zaplatí pokutu za chování hráčů a diváků 8 tisíc korun. Trestu se nevyhnuli ani Nedachlebice a hlavní rozhodčí.

„Vycházeli jsme z informací, které jsme měli shromážděné mimo aktéry od diváků a písemných argumentů ze zápisu rozhodčích. Nebylo to nic jednoduchého, ale hráči si musejí uvědomit, že na hřišti jsou na hraní, ne aby inzultovali rozhodčího. To ke sportu nepatří,“ vysvětlil předseda disciplinární komise KFS Zlín Zdeněk Kadlček.

Ačkoliv podle verze bojkovických rozhodčí Doležal teatrálně upadl, disciplinární komise měla jasno. „To tvrdili jen Bojkovičtí. Ostatní účastníci potvrdili, že kontakt byl. Žádný teatrální pád tam zřejmě nebyl,“ dodal Kadlček.

V Bojkovicích s tvrdými tresty nesouhlasí, ale respektují. „Tresty jsme čekali, ale ne na deset zápasů. To je trochu moc, nenaděláme nic. Pokuta není adekvátní. Osm tisíc je moc peněz, to nevybereme na jednom zápase ze vstupného. Peníze se těžko shánějí, o to je horší, že se musejí platit za podobné činy. Sejdeme se na výboru a nějak to ještě probereme,“ reagoval předseda Bojkovic Jaroslav Kopper.

Trestům se nevyhnul ani hlavní rozhodčí Jiří Němec, naopak asistent sudího Radim Doležal zůstal bez trestu. „Asistenta jsme trestat nemohli, ten byl napadnutý. Nemáme důkaz, že by udělal chybu. Samozřejmě všichni tvrdili, že tam byl neodmávaný ofsajd a padl gól. To ale nikdo nedokáže,“ vysvětloval Kadlček. „Hlavní rozhodčí si má udělat pořádek podle pravidel. Měl nedostatky v řízení, udělení osobních trestů a nedostatky v zápise, dostal finanční pokutu tisíc korun,“ líčil šéf krajské disciplinárky.

Účastníci celé vyhrocené situace však komisi rozhodování vůbec neulehčili. „Měli jsme všechny aktéry pozvané, vypovídali ve svůj prospěch. Každý si hájil svoji pravdu, což nám v rozhodování nepomohlo. Mysleli jsme si, že nám rozhodování ulehčí, že se postaví k problému čelem a chlapsky řeknou, jak vše probíhalo. Bohužel si každý hájil svůj píseček. Nechtěli přiznat svou chybu, což se muselo projevit i v trestech,“ přiznal Kadlček. (dan)