Podle šéfa oddílu ze Zlínska jsou nejohroženější skupinou jsou chlapci od čtrnácti do osmnácti let. „V tomto věku končí hodně dětí se sportem v oddílech. Budeme dělat všechno pro to, aby nás to nepostihlo,“ říká Janků.

Končit ale mohou také někteří dospělí. „My máme dvě mužstva mužů. Víc než polovina hráčů má nad třicet let a nemyslím, že budou všichni pokračovat. Pak máme také vysokoškoláky, kteří nejsou místní. Dohrání soutěže může být pro nás komplikované,“ vnímá problém.

Janků ví, že se letošní ročník určitě nedohraje v klasickém formátu podzim - jaro. „Věřím, že alespoň podzimní část se může dohrát, ale to není důležité. Hlavně, když nás pustí na hřiště,“ přeje si.

V Přílukách se od podzimu prakticky netrénuje. Důvody jsou jasné. „Jelikož nemáme vlastní plochy pro zimní období, jsme závislí na pronájmech, a jak školy, tak i haly jsou zavřené. Na rozvolnění čekáme všichni,“ prohlásil.

Kádr prvního mužstva, které je po devíti odehraných kolech na třetím místě okresního přeboru Zlínska, neřeší. „Změny nejsou žádné. Čekáme na rozvolnění a pak uvidíme, co pandemie udělá s amatérským sportem,“ uvedl Janků.

Dlouhé období nečinnosti kromě sportovní části bude mít velký vliv také na finance a vyúčtování dotací. „Období pandemie je velmi složité pro všechny lidi. Všichni se musíme uskromnit a změnit své zaběhnuté životy. Pro nás fotbalové příznivce bude hodně těžké vrátit náš sport do kolejí před covidem,“ myslí si.

Sám sleduje fotbal alespoň v televizi, i když to není úplně ono. „Nikdy to nemůže nahradit atmosféru u nás na hřišti s pivem, klobásou a fanoušky,“ ví dobře. „Nyní přichází jaro a s ním i větší pohybové vyžití, tak snad se dostaneme i k fotbalu,“ zůstává optimistou.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …