„Nervózní závěr? Sudí úplně nezvládl zápas, vyplynulo to z toho,“ míní trenér Slopného Radek Kolařík.

„Nejde to za hráči, utkání trochu neustál rozhodčí. Některé jeho výroky byly diskutabilní,“ potvrdil kouč soupeře Pavel Löbb.

Jedna z hlavních příčin vypjatého konce se vztahuje k začátku druhé půle. Domácí Váňa by sám unikal na gólmana soupeře, byl však faulován Mejzlíkem, který si vysloužil jen žlutou kartu.

Inkriminovaný moment od času 8:40.

| Video: Youtube

„Hostům byla v zápase upřena červená karta, pak se to začalo hrotit. V pokutovém území navíc byly dva sporné souboje, jeden se mohl pískat,“ posteskl si Kolařík. „Rozhodčí za mě dával málo karet, přitom bylo hodně ostrých zákroků.“

„Zcela sportovně musím uznat, že nám byla odpuštěna červená karta, utkání by se pak možná vyvíjelo malinko jinak,“ říká na rovinu Löbb.

Emoce se stupňovaly. Slopné i pod vlivem neschopnosti srovnat stav zápasu a křivdy od rozhodčího působilo podrážděnějším dojmem.

Vše vyvrcholilo v nastavení, kdy se domácím nelíbil zákrok hostujícího Bartoše. Na hřišti se vytvořil chumel hráčů obou mančaftů, do celé situace přispěchal domácí gólman Machala. Ten strčil do Šůstka, který se velmi ochotně skácel k zemi.

„Náš gólman neměl na tom místě co dělat, byla to jeho chyba. Jde však i vidět, že jejich hráč tomu přidal,“ glosoval situaci trenér domácích Radek Kolařík, jehož svěřenec rovněž předčasně pod sprchy nešel.

„Potyčka v závěru byla zcela zbytečná, kaňkou zápasu,“ dodal Pavel Löbb.

Luhačovice B nakonec zvítězily 1:0, uhájily třetí místo v letošní sezoně okresu. Slopné uzavřelo sezonu jedenácté.