„Že hráči s ligovými zkušenostmi domácí výrazně výkonnostně převyšovali, nepřekvapilo, nepřekvapil proto ani výsledek,“ glosoval porážku 1:6 jednatel Veselé Zdeněk Kučera. Čestný úspěch domácích zaznamenal Zdeněk Holeňák.

Hlavní částí sobotních oslav byla vzpomínka na samotné začátky. Vše vypuklo trénováním a prvními přípravnými zápasy na jaře 1964. V létě téhož roku se Veselá přihlásila poprvé do pravidelné soutěže a první mistrovský zápas sehrála 23. srpna 1964 proti Fryštáku B, která Veselá vyhrála. Na konci sezony tým slavil postup do III. třídy.

V rámci sobotních oslav se přečetla úvodní sestava z roku 1964, kdy se vzpomněli ti, co se tohoto setkání už nedožili. Vedení klubu ocenilo osm pamětníků, kteří u toho na samém startu osobně byli, a zdraví jim dovolilo být v sobotu přitom: Josef Krajíček, Josef Dlabaja, Alois Křížka, František Daněk, Petr Ševců, Vladimír Válek, Stanislav Bělohlávek a Stanislav Saniterník, ze všech nejstarší, čerstvý devadesátník.

„Nejdůležitější byla v sobotním odpoledni na Veselé přátelská atmosféra a setkání fotbalových generací, které vzpomínaly nad dobovými fotografiemi a oddílovou kronikou,“ dodal Kučera.