„Každý z členů komise rozhodčích měl připravenou přednášku, od obsazování na utkání, přes hodnocení delegátů až po vzdělávání rozhodčích,“ shrnul předseda KR OFS Zlín Jaroslav Krajča.

„Velkému zájmu se těšil lektor pravidel pan Prokop, který zde odprezentoval mnoho zajímavostí, novinek k pravidlům fotbalu, rozebíralo se zde i několik herních situací,“ upozornil předseda.

Kromě získání zajímavých informací nakonec všichni přítomní rozhodčí a delegáti byli formou písemného testu přezkoušeni „Byli jsme velmi příjemně překvapeni, jak byli naši rozhodčí připraveni a zkoušky zvládli,ů potěšilo Krajču.

Novinkou od minulého roku je nový nábor rozhodčích s názvem Chci pískat.cz, přes který se do Zlína přihlásili tři noví sudí. „Bohužel stejný počet sudích z pracovních a zdravotních důvodů ukončili kariéru,“ mrzí Krajču.

„Nově příchozí sudí byli řádně proškoleni, proveden s nimi úvodní pohovor, registrace do elektronického systému a byla jim předána výbava, kterou v rámci OFS každý nový rozhodčí dostane zcela zdarma!“ upozornil a láká další nové zájemce šéf komise rozhodčích na Zlínsku.

„Noví rozhodčí budou dál navštěvovat vzdělávací program pro rozhodčí pod vedením zkušených lektorů. Hlásit se mohou případná další zájemci,“ láká do svých řad předseda fotbalových sudích na Zlínsku.