Byl to zápas rezervních mužstev. Jaroslavice „B“ zkraje srpna na domácím pažitu přivítaly Mysločovice „B“. Už od začátku to vypadalo na gólové hody, po devatenácti minutách se Jaroslavice ujaly vedení 3:1, do konce poločasu vstřelily další dvě branky.

Jednou se rovněž prosadil Pavel Paníček, třiadvacetiletý borec na trefu z 35. minuty navázal čtyřmi góly v rozmezí 47. a 79. minuty, dohromady skóroval pětkrát. Podílel se tak na demolici 13:1. „Kluků z Mysločovic bylo málo, poskládali to až na poslední chvíli. Byla to jednoznačná záležitost,“ ohlíží se Paníček po čtyřech měsících za destruktivní výhrou.

Kouč Beranů Luboš Jenáček.
Hlavní kouč Beranů Jenáček: Polovinu bodů po 8 zápasech bychom brali

Mladý fotbalista nakonec v „B“ odehrál dalších sedm podzimních zápasů, ve kterých si ještě připsal jedenáct branek, díky čemuž se o jednu trefu usadil na pozici Krále střelců. Druhý Michal Burša ze Všeminy nastřílel patnáct branek, třetí Alan Gresl z Veselé "B" nasázel čtrnáct gólů. „Jsem tady od toho, abych dával góly. Upřímně jsem však ani nepřemýšlel nad tím, že bych mohl mít nejvíce branek. Zkontroloval jsem to až v průběhu sezony,“ přiznává.

Pro Paníčka se však nejedná o nic mimořádného, střelecky se mu už dařilo v loňském specifickém podzimu. Za „B“ Jaroslavic naskočil do pěti zápasů, ve kterých se prosadil pětkrát. Přímo tak zařídil přesně polovinu branek svého mužstva. „Kouzlo je jednoduché – stačí mít zdravé sebevědomí a bavit se fotbalem. Góly pak přichází samy,“ přibližuje recept.

Ondřej Němec.
Němce branky proti Kometě nechávají chladného. Co se změnilo od Kladna?

Teď na podzim se jeho týmu dařilo – ve IV. třídě skupiny A Jaroslavice „B“ nasbíraly pětadvacet bodů, se skóre 49:26 se umístily na třetí pozici. „Ani jednou se neprohrálo, za mě to dopadlo nad očekávání," zmiňuje bilanci šesti výher a sedmi remíz. „Máme mladý tým doplněný zkušenými hráči, sehráváme se. Začíná si to sedat,“ mne si ruce Paníček.

Aktuálně třetí mužstvo tabulky na druhou Veselou „B“ ztrácí pouhý bod, na vedoucí Lípu, druhý neporažený tým soutěže, musí dohánět sedmibodové manko. V boji o první pozici se však jaroslavičtí fotbalisté nevzdávají. „Když v naší hře vyladíme detaily, tak můžeme hrát nahoře a Lípu prohánět do posledního kola. Uvidíme, co jaro přinese,“ míří už na dalších třináct zápasů.

Pavel Paníček během letošního podzimu celkově absolvoval osmnáct zápasů – kromě osmi duelů ve IV. třídě rovněž naskočil do deseti zápasů prvního týmu v I. B. třídě skupiny B. „Ačkoliv to tak nevypadá, jsem plnohodnotný hráč „A-týmu. Má role je spíše střídající, ale "A" je rozhodně prioritou,“ hodlá zabojovat o své místo borec, který pětkrát do zápasu naskočil jako střídající hráč.

Roberts Mamčics ve Zlíně odehrál čtrnáct zápasů. Na premiérovou branku čeká.
Obránce Beranů Mamčics znovu oblékne reprezentační dres

O tři soutěže výše se mu však letos zatím nedaří dle ředstav, prosadil se pouze jednou. „Je tu obrovský rozdíl jak v kvalitě soutěže, tak stylu hry. I. B. třída je fotbalovější, o hodně běhavější, v čemž je největší problém,“ směje se Paníček. „Věřím ale, že na jaře to už bude lepší.“