„Obhájit loňské prvenství bude velmi složité. Zásadně jsme obměnili kádr, protože většina našich tehdejších hráčů, páťáků, se rozutekla do okolních škol. Navíc polovinu týmu budou nyní tvořit děvčata,“ potvrdil Tomáš Dujka, jeden z trojice trenérů (Tomáš Křížka a Miroslav Čoček), která se podepsala na loňském ovládnutí premiérově vypsané kategorie malotřídek.

Zdroj: Břenek Martin

I nyní s obměněným kádrem bude chtít výběr Veselé uspět v každém zápase. „Prioritou je bavit se fotbalem. Jsem moc ráda, že poslední úspěch přitáhl ke sportování, fotbalu, i další žáky, v neposlední řadě děvčata,“ potěšilo ředitelku ZŠ a MŠ Veselá Petru Slováčkovou. „Když jsme viděly poslední úspěch našich kluků, rozhodly jsme se také fotbal vyzkoušet a samozřejmě vyhrát,“ shodla se šestice veselských malých fotbalistek.

Poslední úspěch přinesl Veselé, obci kousek od Slušovic, nečekanou popularitu. „Najednou se o našem prvenství skoro všude psalo, celý rok jsme si užívali nečekané slávy,“ s úsměvem potvrzuje pro fotbal zapálená ředitelka školy.

Zdroj: Břenek Martin

„Vzpomínám, že oslavy prvenství byly tak velké, že jsme se ještě den poté neučili: pouštěli jsme si záznam finálového utkání, prožili opět vítězné emoce. Poté náš úspěšný výběr čekaly další nevšední zážitky – účast na utkání fotbalové reprezentace, trénink s profesionálními kouči, setkání s reprezentanty či návštěva fotbalové síně slávy,“ popsala Slováčková nejsilnější zážitky spojené s prvenstvím na McDonald´s Cupu. „Vše bylo šíleně bláznivé, skvělé! Parádně jsme si to všichni užili. Kdo ví, kdy něco podobného opět zažijeme. Naše obec je malá, má jen něco přes osm stovek obyvatel a škola s prvním stupněm jen okolo třiceti dětí,“ upřesnila.

Zdroj: Břenek Martin

A jak se Veselá chystá na nový, nadcházející ročník? „Chybět v něm nebudeme, třebaže naše ambice budou zcela jiné. Loni jsme měli výjimečný ročník, plný fotbalistů. Nyní budou tvořit tým hlavně holky, máme totiž jen pět kluků, z toho jsou dva, co se podepsali na loňském úspěchu,“ upřesnila ředitelka ZŠ a MS Veselá Petra Slováčková.

A jak hodnotí přípravu trenéři? Podívejte se ve videorozhovoru níže:

Zdroj: Břenek Martin