„Samozřejmě vše bude odvislé od epidemiologické situace a počasí v závěru podzimu. Každopádně věřím, že druhá předčasně ukončená a zrušená sezona je snad poslední,“ netají se šéf kopané na Zlínsku Pavel Brímus.

Poslední radikální rozhodnutí FAČR přitom očekával, zvláště když ještě stále je členem aktálního výkonného výboru nejvyššího fotbalového orgánu.

„Rozhodlo se tak, jak se dalo předvídat, protože protiepidemická situace směrem k amatérskému fotbalu není ještě taková, aby družstva mohla bez omezení trénovat, používat šatny a sprchy,“ upřesnil Brímus, jenž si uvědomoval i potřebu nemalého času pro přípravu.

„Oddíly potřebují nějaký čas k restartu, a to proto, aby věděly s kolika hráči můžou po tak dlouhé pauze počítat. Situace v oddílech jsou podle mých informací velmi odlišná. Někde jsou problémy jinde zase ne,“ přiznává předseda.

I podle něj by dohrání mistrovských soutěží dospělých v této fázi by bylo zřejmě neregulérní.

„I když chápu, že oddíly, které měly postupové ambice v tomto ročníku, moc spokojené nejsou. Musíme však respektovat celorepublikové zrušení amatérského fotbalu. K tomu chci připomenout, že protiepidemická situace v krajích je různá, někde lepší, jinde horší, a v tomto směru je Zlínský kraj stále až na chvostu. Takže i tento fakt musíme brát s velkou opatrností,“ zdůraznil.

Řada klubů přitom již nyní plánuje přátelské duely a menší turnaje.

„Pokud budou některé oddíly plánovat turnaje, nebo přátelská utkání, až to samozřejmě vláda ČR a ministerstvo zdravotnictví dovolí, budeme jim nápomocní s jejich organizaci. Dále pak FAČR přes svůj integrovaný systém bude platit rozhodčí a delegáty k těmto duelům. Teď se intenzivně hledá způsob a prováděcí pokyn, kterým budeme moci oddílům v této fázi pomoci,“ uklidňuje pořadatele a funkcionáře Brímus.

Současně si přitom nepřipouští, že by se na podzim již nekonal nový ročník.

„V tomto jsme optimista. Na novou sezonu zásadní změny nechystáme, ale vše bude odvislé od aktuální situace. Jinak o případných změnách budeme jednat ve výkonném výboru před zahájením nového soutěžního ročníku, pokud k nějakým dospějeme, nebo pokud nás budou oddíly s nějakými změnami inspirovat. V tomto ohledu budeme určitě s oddíly spolupracovat,“ slíbil na závěr Pavel Brímus.