„Hosté organizovaně bránili, fyzicky na tom byli dobře, běhali s námi. V prvním poločase jsme si vypracovali tři gólovky, jednu jsme proměnili. Škoda, že jsme nepřidali na 2:0, možná by to více otevřeli. Pořád bránili, chtěli uhrát dobrý výsledek. Sami si vytvořili jednu ošemetnou situaci. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ke stoprocentní příležitosti jsme se však nedostali, hrálo se od vápna k vápnu. Za první poločas jsme si zvítězit zasloužili,“ nepochybuje Novotný.

„Utkali jsme se na půdě prvního celku tabulky a od začátku bylo patrné, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř byl rychlý a důrazný, ale dařilo se nám s ním držet krok a nepouštět ho do žádných vyložených akcí. Celý zápas bohužel rozhodla série našich chyb, která skončila jediným gólem utkání. Na ten jsme nedokázali zareagovat, do šancí jsme se dostávali obtížně a žádnou jsme nedokázali proměnit, takže bohužel odjíždíme bez bodů,“ posteskl si hráč Vysokého Pole Dominik Tománek.

Paseky opětovně měly výhodu dřívějšího termínu zápasu, se soupeřem nastoupily už v pátek od 18.30 hodin. Druhá Štípa až v neděli doma porazila poslední Poteč 2:0.

„Je pravda, že když vyhrajeme, ostatní jdou do zápasu s tím, že znovu musí vyhrát. Hráli jsme tak už loni, ještě v době, kdy jsme o postup nebojovali. Kluci pak mají v sobotu a neděli volno, díky světlům navíc dobrý zážitek. Když je možnost takto hrát, tak proč ne,“ dodává Jaroslav Novotný.

Okresní přebor, 17. kolo

SK ZLÍN 1931 – VYSOKÉ POLE 1:0 (1:0)

Branka: 34. Zedník.