Matěj Velev, vedoucí Štípy: „Odložené utkání již tentokrát bylo odehráno za slunečného počasí a na mimořádně kvalitně upravené hrací ploše. Štípa v derby přivítala silného nováčka soutěže z Kašavy. Začátek utkání byl z obou stran opatrný a dominovaly spíše obranné řady a gólových šancí se objevilo minimum. Postupně se zápas přiostřil, začaly se objevovat důrazné souboje, ze kterých pramenilo několik karetních napomenutí. Klín do opatrného utkání vrazil až útočník Štípy Šimek, který si vystoupal pro luxusní centr od rohového praporku Romana Holíka a nekompromisně čelem zatloukl vedoucí gól do sítě Kašavy. Další důležitý okamžik nastal ve 38. minutě, kdy uviděl druhou žlutou kartu domácí středopolař Laciga, a štípští tak dohrávali v oslabení. Domací již jen 10ti členná sestava byla plně koncentrována na obranu, která byla opravdu precizní, za což zadákům patři dík. Jedním z povedených brejků Štípy bylo tažení Plechače s Okálem, který jej zakončil nádherným lobem hostujícího brankáře a zvýšil na 2:0. Osud utkání zpečetila červená karta hráče Kašavy v 55. minutě za nedisciplovanost mimo hru. Tři body tak zaslouženě získala domácí Štípa.“

Pavel Studénka, trenér Kašavy: „Štípa se na nás připravila velice dobře, nenechala nám kousek prostoru, vyhrála naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme udělali hrubku, ze standardní situace domácí dali gól. Ve druhém jsme chtěli srovnat, hra byla vyrovnaná, vzadu jsme však nechali okénko. Měli jsme dvě tři šance, v zakončení jsme však byli jaloví, brankáře Štípy jsme za celých 90 minut přímo neohrozili. Domácím gratuluji k vítězství. Co se týče červených karet? Trénuju už dlouho, takto špatný zápas ze strany rozhodčího jsem však dlouho viděl, obě červené karty byly přísné. Sám jsem dostal žlutou kartu, troufám si však tvrdit, že kritika byla zasloužená. Pavel Zbranek bude za vyloučení v minulém zápase chybět ještě v neděli.“

Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

Okresní přebor, dohrávka 1. kola

FK Štípa –⁠ TJ Kašava 2:0 (1:0)

Branky: 19. Šimek, 50. Okál.

ŽK: Laciga, Mimochodek, Barcuch –⁠ Petr Zbranek, L. Křižka, Smetana, Maršálek. ČK: Laciga (dvě ŽK) –⁠ Petr Zbranek. Rozhodčí: Marišler –⁠ Křižka, Podhajský. Diváci: 213.