Svatba dnes už 30letého borce se uskutečnila před téměř třemi a půl roky. Místním zvyklostem se příliš nevymykala. Tedy v podstatě. „Probíhala normálně. Možná až na nějaké fotbalové pokřiky v pozdějších hodinách,“ směje se.

Radostný den zpravidla provází focení manželského páru. Nejinak tomu bylo u Mikulíků. Jen s tím rozdílem, že gólman Štípy se na některých fotografiích nechal zvěčnit s brankářskými rukavicemi – zatímco na pravé měl vyryto datum svatby, na levé příjmení obou manželů. „Byl to můj nápad. Jedno z míst svatebního focení jsme si zvolili naše krásné hřiště ve Štípě, takže svatební rukavice byly jasná volba,“ nepochyboval o neobvyklé akci.

Generální manažer ligového Fastavu Zlín Zdeněk Grygera (na snímku vpravo) stejně jako trenér Jan Jelínek odpovídal novinářům prostřednictvím notebooku na dálku.
Jelínek: Omicron je strašidlo. Prognózy jsou ale dobré, budeme v lepším počtu

Brankářské rukavice navíc nezůstaly pouze jako domácí suvenýr, Jiří Mikulík si v nich i zachytal soutěžní zápasy. „Dokonce přímo týden po svatbě, snad mi přinesly i nějaké to štěstí. Manželku sice musím poslouchat, s tímto ale problém neměla,“ žertuje gólman Štípy.

Vraťme se ale ještě před osudový den manželského páru. S parťáky z fotbalového mančaftu spáchal velkou rozlučku. „Přímo v naší kabině jsem příliš svateb nezažil. Určitě se to ale dost řeší, zkušenější borci se vám to spíše snaží rozmluvit,“ vypráví se smíchem.

Sám pro spoluhráče v místní klubovně přichystal pohoštění, včetně kvalitní slivovice. „Týden před svatbou přímo i proběhla rozlučka se svobodou, na té se podávali řízečky, pivečko, nechyběla právě ani ta slivovička!“

Fanoušci hokejového Zlína během nedělního odpoledne protestovali proti vedení klubu.
OBRAZEM: Vedení odstupte! Korec konec! Fanoušci Beranů pořádali protestní pochod

Na rozlučce se poté dočkal velkého překvapení, a to díky tehdejšímu spoluhráči z kabiny Ondřeji Stodůlkovi. Ten na počest brankáře Štípy a jeho nastávající manželky připravil speciální trika. „Rozdal nám je týden před svatbou. Pak jsme se v nich se spoluhráči před zápasem vyfotili. V onom utkání jsem navíc nastoupil jako kapitán a dokonce pak z pokutového kopu upravoval na konečných 3:1,“ vzpomíná Mikulík na ojedinělý den a domácí výhru proti Sehradicím.

I po více než třech letech na gesto Stodůlky vzpomíná velmi rád. „Byl to úžasný nápad, trička se nám moc líbila. Užili si to fanoušci i soupeři. Ti ale nakonec prohráli, tak přeci jen méně,“ uvědomuje si strážce štípské branky.

Nejednalo se však o jediný dárek jeho spoluhráčů. „Kluci nám s manželkou ještě věnovali vzpomínkové dresy, na kterých je logo FK Štípa a datum svatby. Samozřejmě si toho připravili více, ale to bych radši nechal v kabině,“ uzavírá se smíchem Jiří Mikulík.

Momentálně se i díky jeho výkonům Štípa nachází na druhém místě letošního ročníku Okresního přeboru Zlínska. Během třinácti zápasů získala dvaatřicet bodů, na první Slušovice „B“ ztrácí tři body. Jarní části odstartuje na konci března právě proti lídrovi tabulky Okresního přeboru.