1/8

Fotogalerie: Fotbal, okresní přebor, Hvozdná - Štípa 0306

HVOZDNÁ – ŠTÍPA 6:2 (3:1)

Vlastimil Bořuta starší, trenér Hvozdné: „Sestava byla upřednostněna tak, abychom eliminovali Elšíka, Holíka. Věděli jsme, že Štípa měla v posledních zápasech dobré vstupy. Po naší nedůslednosti jsme přesto brzy inkasovali gól. Ve 20. minutě jsme začali přebírat aktivitu, všudy jsme byli dříve. Vyrovnali jsme po vlastní brance hostů, další dva góly jsme vstřelili po standardce. Máme je výborné, hráči je umí skvěle kopat. Do poločasu jsme šli za stavu 3:1, věřili jsme, že budeme mít více sil. Hráče jsem nabádal, aby to nepodcenili. Vyšel nám úvod, po jasné penaltě jsme pak navíc vedli 5:1. Konec zápasu patřil Štípě, nic to už ale neřešilo. Od ledna trénujeme dvakrát týdně ve čtrnácti až šestnácti lidech, věřil jsme, že fyzicky na tom budeme lépe. Všichni hráči zahráli nadstandardně, včetně brankáře, který chytne snad všechno. Soupeře jsme přehráli. Mohli jsme si dovolit takový luxus a nepostavit Lukáše Pazderu. Čekají nás ještě dva těžké zápasy – přijedou Paseky, hrajeme ve Valašských Kloboukách."

Pavel Elšík, kapitán Štípy: „Po prvním gólu to ještě bylo dobré. Potom jsme trochu polevili, přestali hrát naši hru. Hvozdná na druhou stranu dobře napadala, nepustila nás do rozehrávky, nedostali jsme se ani to útoku, museli jsme to nakopávat. Vlastní branka po hlavičce byla smolná, po našich chybách se však pak dostali ke standardkám, vždy při nich byli důraznější. Tři góly během třech minut? Byla to kombinace všeho – zaprvé nás srazila první branka, všechny centry byly výborně kopnuté, vše do soubojů, gólman se do nich nemohl dostat. Roman Holík měl ještě v závěru první půle dobrou šanci. Možná kdyby dal na 3:2, mohlo být ještě vyrovnaný zápas. Začátek druhého poločasu jsme si představovali jinak, chtěli jsme na ně vletět. Bohužel jsme chybovali, domácí dali na 4:1. To definitivně rozhodlo o zápase. Snažili jsme se ještě tlačit, hrát vabank. Hvozdná byla výborná na balonu, v osobních soubojích. Jsou před námi ještě dva zápasy, oba mančafty hrají s Valašskými Klobouky, které s tím ještě můžou zamíchat. Pro nás je to obrovská ztráta."