BYLNICE – NEDAŠOVA LHOTA 3:2 NA PENALTY (0:1)

Pavel Pospíšil, jednatel Bylnice: „I když do Bylnice přijel poslední tým tabulky, herně to tak nevypadalo. Nedašova Lhota bojovala a domácím to dělalo problém. Jejich snaha byla ve 30. minutě odměněna vedoucím gólem. Na branku už domácí do konce poločasu nedokázali odpovědět. Po změně stran se domácí dočkali vyrovnání, když se 55. minutě trefil Sedlačík. Vyrovnání Bylnici uklidnilo, ale jen do 63. minuty, kdy se opět hosté dostali do vedení. Na 2:1 upravil Struhař. A domácí opět museli zvýšit tempo, aby alespoň srovnali. To se jim povedlo v 72. minuty, kdy se z penalty trefil Krahula. Do konce zápasu už žádný tým neskóroval, a tak přišly na řadu penalty. V nich zvítězili domácí.“

Branky: 55. Jakub Sedlačík, 72. Martin Krahula z penalty - 30. Marek Macháč, 63. Martin Struhař. Rozhodčí: Lebloch Diváci: 70.

ilustrační foto
I. A třída: Napajedla zdolala vedoucí Kvasice na penalty

POZLOVICE – KOSTELEC 0:3 (0:2)

Ondřej Bartončík, organizační pracovník Pozlovic: „Pozlovice byly kvůli špatnému počasí, které by jistě neprospělo rekonstruovanému hřišti, opět nuceny sehrát svůj domácí zápas na umělé trávě v Luhačovicích. V 18. minutě, po rohovém kopu a prodlouženém míči, skóroval z bezprostřední blízkosti hlavou hostující Dvořák. Ve 37. minutě, po rychlém útoku z pravé strany hřiště, dokázal střelou po zemi na zadní tyč zvýšit na 0:2 pro Kostelec Drábek. V 62. minutě se za hosty ještě gólově prosadil střelou ve velkém vápně Dočkal. Pozlovice v závěru zahrozily Smolkem, ale i s jeho střelou si s jistotou chytající hostující brankař Křížek poradil a utkání tak skončilo 0:3 pro hosty.“

Branky: 8. Hynek Dvořák, 37. Adam Drábek, 62. Petr Dočkal. Rozhodčí: Valenta. Diváci: 41.

SEHRADICE – ŠTÍPA 0:2 (0:0)

Aleš Ráček, sekretář FK Štípa: „Proti domácímu týmu, kteří bojují o záchranu, jsme to neměli vůbec jednoduché. Sehradice bojovaly, několikrát zahrozily, ale my jsme všechny nepříjemné situace zvládly. První půle byla vyrovnaná, pomohl nám až vedoucí gól Tomáše Holíka na začátku druhé půle. Ve zbytku utkání jsme kontrolovali hru, Sehradice se snažily, ale gól nám nedaly. Výhru jsme potvrdili v závěru, kdy soupeře otevřel hru. Po trefě Pšeji už nebylo co řešit. Naše výhra je zasloužená.“

Branky: 55. Tomáš Holík, 85. Daniel Pšeja. Rozhodčí: Krajča. Diváci: 50.

MLADCOVÁ B – JASENNÁ 2:3 (2:0)

Radek Klepal, místopředseda klubu FK Mladcová: „Naše béčko předvedlo, jak se dá ztratit vyhraný zápas. Přitom plnou hodinu hry jsme kontrolovali hru, byť nám běhaví hosté často úspěšně vzdorovali. Začátek jsme měli skvělý, už ve 3. minutě vyslal Brhel pas za obranu Čihánkovi. Ten krásně namazal Chludilovi a vedli jsme 1:0. Po čtvrthodině hry kličkoval v šestnáctce Vyvlečka, ale jeho střela mířila nad. Další dvě naše nadějné možnosti zbrkle zahodil Mehmedi. Ve 27. minutě se Čihánek na levé straně otočil kolem obránce, prošel podél brankové lajny a jeho přihrávku dotlačil do sítě opět Chludil. Dvě minuty nato prošel středem hřiště Vaněk, ale v situaci tří hráčů na jediného obránce míč nakonec ztratil, nebyl to zkrátka jeho den. Ve 31. minutě Venený nabil Chludilovi, ale jeho pokus byl ztečován vedle. Pak byl po chybě obrany sám před brankářem Chludil, který ale odmítl hattrick, když jeho oblouček skončil mimo. Hosté se k zakončení dostali až těsně před poločasem, ale Cholasta jejich pokus z dálky kryl. Po přestávce jsme pokračovali v zahazování šancí. Až v 58. minutě se ukázali hosté, ale jejich tvrdá střela šla ještě vedle. Po hodině hry nastal nečekaný zvrat. Rozhodčí otočil autové vhazování v náš neprospěch, naše nesoustředěná obrana nechala vystřelit hráče hostí, ten trefil tyč, akce pokračovala a další střela již skončila v naší šibenici. V 64. minutě střílel Vyvlečka trestňák jen do gólmana, pak se dostal sám před brankáře Matula, ale branku netrefil. Chvíli nato ještě střílel zprava těsně vedle Vaněk. V 69. minutě tak přišel trest. Kahaja nahrál přímo soupeři a ten další utěšenou střelou zpoza velkého vápna srovnal skóre. A aby toho nebylo málo, po dalších pěti minutách se hosté trefili do šibenice potřetí. Naši hráči byli jako opaření, v 80. minutě nás po trestném kopu a zakončení z bezprostřední blízkosti zachránil Cholasta. V závěru jsme se ještě snažili o vyrovnání, ale Matula střílel vedle a přízemní střelu Vaňka vytěsnil gólman hostí na roh.“

Branky: 3. a 27. Jan Chludil – 61. Petr Jurčák, 69. Tomáš Hřib, 74. Martin Sušeň. Rozhodčí: Skopal. Diváci: 45.

MYSLOČOVICE - NÁVOJNÁ 1:5 (0:2)

Ondřej Machač, sekretář Sokola Návojná: „Utkání jsme zvládli, přitom ze zápasu jsme měli obavy, protože jsme do Mysločovic přijeli v jedenácti lidech. Chyběli nám dva potrestaní hráči, další kluci jsou zranění. Chytal nám hráč z pole, který se do branky postavil poprvé v životě. V útoku byl zase zraněný gólman Josef Bělaška. Čekali jsme, že se budeme spíše bránit, což se taky v prvních minutách stalo. Domácí byli v úvodu mírně lepší, ale žádnou šanci nedokázali proměnit. My jsme byli mnohem produktivnější a z šesti šancí zužitkovali hned pět. První gól dal Naňák, který vybojoval míč a křížnou střelou otevřel skóre. O minutu později přišel další protiútok. Naňák přihrál po sebe a Kána chytře přehodil gólmana. Po poločase jsme vedli 2:0, což nikdo nečekal. Ve druhém poločase jsme chtěli bránit výsledek, protože jsme čekali, že na nás Mysločovice vletí, ale nestalo se. Hned po změně stran se trefil Naňák. Po hodině hry skóroval Josef Bělaška, a když v 63. minutě proměnil penaltu Martin Bělaška, bylo rozhodnuto. Domácí už stačili porážku pouze zkorigovat.“

Branky: 70. Tomáš Teplý - 30. a 47. Jaroslav Naňák, 31. Pavel Káňa, 60. Josef Bělaška, 63. Martin Bělaška z penalty. Rozhodčí: Krajča. Diváci: 50.

POTEČ – SLOPNÉ 4:1 (2:1)

Zdeněk Tvarůžek, hrající sekretář klubu FK Poteč: „Konečně jsme se dočkali výhry. Předtím jsme poztráceli body v zápase s celky ze špici tabulky. Potom přišla nešťastná porážka s Pozlovicemi, která byla odrazem naší pasivní hry. Proti Slopnému jsme se chtěli zvednout. Proti byl ale těžký terén a podmáčené hřiště. Kluci k utkání ale přistoupili zodpovědně. Zápas od prvních minut byl zcela v naší režii. Pomohla nám rychlá první branka a centr z pravé strany, po kterém se prosadil Bartoška. O pár minut později přišla identická situace, po které zakončoval Masař. Hosté snížili zásluhou kapitána Šůstka na 2:1 po samostatné akci a střele z velkého vápna. Ve druhém poločase jsme měli několik samostatných průniků, neproměnili jsme tři nájezdy na branku soupeře. Vedení jsme navýšili až zásluhou Faldíka a Many. Výsledek odpovídá dění na trávníku, což po zápase uznali také hosté.“

Branky: 12. David Bartoška, 39. Robin Masař, 54. Libor Faldík, 70. Robin Mana - 29. Petr Šůstek. Rozhodčí: Vavrys. Diváci: 80.

Fotbalisté Jaroslavic (v tmavých dresech) ve 21. kole I. B třídy skupiny B zdolali Příluky 2:0.
I. B třída: v Lužkovicích se kopalo 22 penalt, Holešov nakonec vyhrál

ÚJEZD – SLUŠOVICE B ODLOŽENO NA 29. KVĚTNA

Miroslav Vaněk, předseda klubu SK Újezd: „U nás bylo neregulérní hřiště, na trávníku stála voda, takže kvůli podmáčené hrací ploše byl zápas odložen.“

1. Bylnice 20 14 3 2 1 60:17 50

2. Kostelec 20 14 3 2 1 55:20 50

3. Újezd 19 12 1 0 6 45:27 38

4. Slopné 20 9 3 3 5 45:43 36

5. Štípa 20 9 2 2 7 52:39 33

6. Jasenná 21 8 4 1 8 37:45 33

7. Návojná 20 8 2 2 8 58:47 30

8. Mladcová B 20 9 1 0 10 56:45 29