Klání, které v sobotu na Letné pořádal zlínský fotbalový klub pod záštitou města Zlín, Zlínského kraje a firmy Vasky první ročník turnaje pro starší přípravku VASKY CUP 2022, se zúčastnilo devět týmů. Kromě pořádajícího Fastavu, který sestavil dvě družstva, se o vítězství utkaly také celky Louk, Mladcové, Fryštáku, Holešova, Pasek, Kostelce, Příluk a Veselé.

Na trávníku se tak představilo více než sto natěšených dětí, které reprezentovaly své kluby.

Ve skupinových zápasech se nejlépe dařilo ELKO Holešov a zlínským Pasekám. Oba celky postoupily do finálového boje o vítěze turnaje. V něm se nakonec radovali borci z Holešova, kteří výborným výkonem a výsledkem opanovali celý turnaj a zaslouženě si odvezli zlaté medaile z prvního ročníku VASKY CUPU.

„Byl to skvělý turnaj, ve kterém šlo v první řadě o zážitek a hru na hlavním stadionu ševců. Děti byly šikovné a jsem rád, že předvedli ve hře dovednosti, emoce a nasazení v každém zápase. Trenérům patří velká pochvala za trpělivost a práci, kterou dětem předávají. Velké díky patří i klubu, městu a firmě VASKY, která turnaj sponzorovala,“ shodli se trenéři a organizátoři turnaje Jakub Řihák, Milan Hanko, Richard Horáček a Anetka Strachoňová.

Ceny a diplomy dětem předával krajský radní pro sport, mládež a digitalizaci Jiří Jaroš a PR manažerka firmy VASKY Karolína Ježková.

„Chtěl bych poděkovat všem organizátorům, trenérům i rodičům za tak krásný turnaj, který se koná na prvoligovém trávníku. Nadšení a zápal malých fotbalistů je neskutečný a Zlínský kraj je nadšený, že může tyto turnaje podporovat,“ řekl Jiří Jaroš.