„Je to teprve první krok, pořád nemáme nic jistého. Ve hře je ještě dvanáct bodů, ve fotbale se toho může stát dost,“ krotí euforii trenér týmu SK Zlín 1931 Michal Tuna.

Zlín III. třída skupina A, 23. kolo -
SK ZLÍN 1931 – TJ HALENKOVICE 2:0 (1:0)
Branky: 41. Jan Hořák, 78. Jakub Válek. Rozhodčí: Goňa. Diváci: 120.

Halenkovice ani po porážce souboj o první místo nevzdávají, šance na přeskočení rivala je však velmi malá. „Ve fotbale nikdy nevíte, ale asi je rozhodnuto, protože Paseky mají kvalitní tým, těžko si to nechají vzít,“ tuší kouč poražených Michal Huťka.

I když oba týmy usilují o vítězství v soutěži, nahoru se více tlačí Paseky. „Kluci, kteří okres nikdy nehráli, by si ho rádi zkusili, ale jiným hráčům se výš nechce,“ říká Huťka. „Pokud bychom postupovali, museli bychom mužstvo doplnit o dva nebo tři hráče, jinak bychom ve vyšší třídě tápali,“ tuší.

Nedělní duel na Pasekách patřil domácím borcům. Zlíňané šli do vedení ve 41. minutě, kdy se prosadil Jan Hořák. Pojistku přidal v závěru Jakub Válek.

„Byl to bojovný a celkem nervózní zápas. Bylo vidět, že o něco jde, oba týmy chtěly vyhrát. My jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli víc šancí. Vítězství je ale ubojované,“ přiznává Tuna.

Halenkovice, které ke šlágru přijely bez Romana Šubíka a Daniela Kociána, tak nebezpečné nebyly. „Paseky hrály dobře, vyhrály zaslouženě. My jsme se do žádné vyložené šance nedostali. Sice jsme tam nějaké akce, ale ve finální fázi jsme si nedokázali přihrát. Na druhé straně nás dvakrát nebo třikrát podržel gólman,“ uvedl Huťka.

Zatímco k výkonu svěřenců mohl mít výhrady, s poctivým přístupem svěřenců byl spokojený. „Kluky musím pochválit. I když jsme prohrávali, nic nevzdávali, pořád bojovali a až do konce utkání se snažili vyhrát. Bohužel Paseky byly nad naše síly,“ uznal.

Nedělní duel na Pasekách provázela i skvělá divácká kulisa. „Musím všem lidem poděkovat. Obě mužstva měla v hledišti své příznivce. S námi jezdí po celou sezonu početný fanklub. Za podporu jim musíme poděkovat,“ dodal halenkovický kouč.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...