„S předčasným koncem utkání jsem se vzhledem ke svým zkušenostem nesetkal poprvé. Když se podívám na to, kolik hráčů hostů přijelo na zápas, tak se trochu i dalo předpokládat, že k tomu dojde. Rozhodně to byla jedna z variant. Vždy může dojít ke zranění,“ ví dobře 62letý Vitásek.

Pohled na velmi úzkou soupisku hostů byl tristní, v zápise o utkání zůstala v kolonce základní sestavy ještě tři volná políčka! „Vinou zranění a jiných aktivit jsme na zápas přijeli jen v osmi lidech,“ posteskl si vedoucí týmu Poteč/Francova Lhota Martin Pešout.

„Po utkání se Štípou přitom byla euforie, věřili jsme, že jsme na určité vlně. V té době jsme věděli jen o jedné omluvence. Od středy jsme čítali další absence, kluci nám v podstatě ani neberou telefony,“ láteřil Pešout, který se nemohl spolehnout na výpomoc z Francovy Lhoty.

„Také Francova Lhota na tom není ideálně. V pátek jsem si volal s Mojmírem Jarošem, jestli by nám nepomohli. Minulý týden však obdrželi červenou kartu, rovněž oni se potýkají se zraněnými kluky. Navíc hrají o záchranu,“ ozřejmil Martin Pešout.

Utkání hned od prvních minut hrálo ve prospěch favorizované Hvozdné, která střílela jednu branku za druhou. Výrazně oslabený soupeř navíc přišel také o další hráče.

„Zhruba ve 12. minutě zápasu se hostům zranil jeden hráč, špatně dopadl, šel si sednout na lavičku. O pět minut později po skrumáži ve vápně odkulhal další hráč. Rozhodčí se ho pak ptal, jestli je schopný pokračovat,“ přiblížil delegát zápasu Vladimír Vitásek.

„Dva hráči si v zápase přivodili lehčí výron, nemohli už pokračovat. Navíc jsme nechtěli riskovat něco horšího, mohlo by i hrozit, že nedohrajeme sezonu,“ obával se vedoucí týmu hostů Martin Pešout.

Neuběhlo ani 20 minut a bylo po zápase. Hvozdná si do tabulky okresního přeboru připsala další tři body. „Na utkání jsme byli nachystaní, těšili jsme se na něj. Kluků z Poteče je mi líto. Těžko se mi k tomu celkově vyjadřuje,“ nechtěl se nevšedním fotbalovým odpolednem dále zabývat hlavní kouč domácích Vlastimil Bořuta starší.

„Nezbývá nám nic jiného, než se Hvozdné omluvit, přišlo dost lidí, v podstatě to byl pokažený den. Nikdy jsem to nezažil a doufám, že už ani nezažiji,“ doufá hostující Pešout.

Nyní už je na STK, Sportovně-technické komisi, jak s celou situací naloží. Tedy konečným výsledkem i téměř jistou pokutou pro tým Poteč/Francova Lhota.

„V rozpisu soutěží je uvedeno, že bude potrestáno družstvo, které nedokáže zabezpečit dostatečný počet hráčů, aby utkání mohlo proběhnout. Výši pokuty určí STK podle sazebníku pokut za jednotlivé provinění. STK má zároveň právo a možnost kontumovat utkání, ale i ponechat výsledek (6:0 - pozn. red.),“ nastínil delegát utkání Vitásek. „S pokutou počítáme, uvidíme, jak to dopadne,“ nezříká se odpovědnosti vedoucí hostů Martin Pešout.

Činovník klubu Poteč/Francova Lhota po netradiční sobotě zváží svoji další budoucnost u týmu.

„S trenérem se do pátku rozmyslíme, zda u týmu budeme i nadále pokračovat, neustále přemlouvání a takový přístup nás už nebaví,“ dodává Pešout.

Problémů je dost. Mužstvo Poteč/Francova Lhota za 14 zápasů okresního přeboru získalo jen sedm bodů, po víkendu uzavírá tabulku.