Krajní záložník Bylnice Radim Sucháček už v deváté minutě rozhodl nedělní vyhrocený souboj v Poteči, když přesnou ranou k tyči zajistil vedoucímu týmu okresního přeboru Zlínska hubenou výhru 1:0 i důležité tři body.

„Z branky jsem měl opravdu velkou radost, ani jsem tomu nevěřil,“ líčí hrdina třeskutého duelu.

„Před zápasem jsem totiž tvrdil, že dneska dám gól. Pak už jen zbývalo letět ke střídačce pro gratulace a mohlo se pokračovat v utkání,“ přidává s úsměvem mladý fotbalista.

Ke čtvrté letošní brance šikovnému záložníkovi pomohli také soupeři.

„Na šestnáctce mi namazali míč přímo na nohu. Pak jsem se ještě dokázal dostat přes jednoho obránce a gólmanovi jsem směle poslal míč k tyčce,“ popisuje klíčový okamžik střetnutí jeho hrdina, který tak stylově pokřtil nové kopačky.

„Myslím, že mohu být spokojený,“ usmívá se Sucháček.

Jak by ne, vždyť Bylnice se na další výhru pořádně nadřela.

„Bylo to derby, takže vyhrocené být muselo. Zápas sice nepatřil k pohledným, ale zásluhy na tom měl i nepříliš kvalitní terén. V prvním poločase se kromě branky nic velkého nedělo. Po přestávce už to bylo vyhrocené daleko víc, proto také domácí dohrávali v devíti,“ upozorňuje Sucháček.

Sudí Minařík na konci po dvou žlutých kartách nejprve vyloučil obránce Valčíka a následně poslal do sprchy také záložníka Vlčka.

„Některé karty byly za fauly a myslím, že jedna byla i za kecy, těch bylo v závěru dost,“ říká hostující fotbalista.

„I mně zatrnulo, abych nešel do kabin předčasně, když jsem po jedné žluté udělal faul na půlce,“ přiznává.

Hráči Poteče se na konci derby neuvěřitelně semkli a favoritovi pořádně zatopili. „Domácí si i v devíti dokázali vytvořit šance a dvě minuty před koncem nastřelili tyčku,“ uvedl Sucháček.

Lídr okresního přeboru nakonec nápor protivníka ustál a připsal si další triumf. Bylnice nyní má v čele soutěže dvoubodový náskok před Kostelcem. O postupu se ale zatím nemluví.

„Nejdřív musíme skončit na špici a až poté se uvidí. Bylnice na první B třídu ale mančaft určitě má,“ je přesvědčený Sucháček.

Hráče Bylnice ale čeká ještě devět náročných kol.

„Okresní přebor nemá špatnou kvalitu. Určitě i díky tomu, že i v Bylnici je hodně zkušených borců, kteří hráli vyšší soutěže. Kostelec u nás vyhrál, což mu hodně pomohlo a přiblížil se k nám. Ale jestli je největším konkurentem, si netroufnu říct,“ pravil.

Jednadvacetiletý fotbalista po vyšší třídě nijak extra netouží. Jako mládežník hrál v sousedním Brumově, kde vydržel od sedmi let až po nástupu na střední školu.

„Šel jsem do Valašského Meziříčí na internát a jezdili jsme hodně daleko,“ vysvětluje.

Hrát jinde nechce, vyšší soutěž ho neláká. „Samozřejmě jen v případě postupu,“ culí se.

V Bylnici je doma. V mateřském klubu má vše, co potřebuje. I když na podzim občas střídal, na jaře nastupuje pravidelně.

Patří mu kraj zálohy. Ze strany se umí dostat do zakončení, což potvrdil i proti Poteči.