Pravidelné změny na této úrovni nejsou ničím neobvyklým. I vedení klubu by si však do budoucna umělo představit delší spolupráce než ty poslední. „Je pravda, že se to docela protáčí,“ usmívá se Maňas, jenž za necelé dva roky ohlíží už po čtvrtém trenérovi.

„Když vezmeme předchozí situaci s panem Miklasem, tak jsme v případě nabídky z vyšší soutěže byli domluveni, že ho uvolníme. Neměli jsme s tím problém,“ vrací se k trenérovi, který v loňském ročníku dotáhl mužstvo na třetí místo okresu. „Kluci s ním byli velmi spojeni, rádi trénovali,“ děkuje ještě na dálku současnému kouči Štítné nad Vláří.

Fotbalisté Jaroslavic. Ilustrační foto.
Jaroslavice vítají návrat marodů. Trenéra znovu trápí tréninky

Josef Miklas znovu potvrzuje trenérské kvality, svůj aktuální klub dovedl k pátému fleku krajského přeboru. Valašské Klobouky od jeho jarního konce převzal Vojtěch Číž. Ten ale u mužstva vydržel jen půl sezony.

„Po podzimní části jsem ukončil angažmá. Ze 100 % za tím byly časové důvody, bohužel jsem se tomu dále nemohl naplno věnovat. Z pozice trenéra přitom na to musíte mít čas. S tímto krátkým angažmá jsem byl spokojený a to i díky přístupu jak vedení, tak hráčů,“ oznámil Číž Deníku.

Vedení Valašských Klobouk vědělo o úmyslu trenéra těsně před koncem podzimu. „Ještě před debaklem v Újezdu (10:0) nám pan Číž řekl, že z rodinných důvodů chce skončit. Náhradu tak řešíme už delší dobu. Máme však variantu, která by mohla být připravena na začátku jara. Teď to trénuju já,“ přiblížil předseda klubu.

Fotbalisté Slopného. Ilustrační foto.
Slopné řeší Váňu, znovu pojede do Hrádku. Brzy se chce zachránit

Pod jeho vedením momentálně probíhá zimní příprava. Sedmé mužstvo podzimu ji zahájilo později než ostatní. „Leden byl ještě volný, začali jsme až v únoru. Chodíme v úterý a čtvrtky,“ poodhalil Maňas.

Nedávný účastník krajských soutěží má za sebou také jeden přípravný zápas, s Brumovem B prohrál 1:4. „Jejich béčko teprve začíná, měli tam kluky z áčka,“ vrátil se krátce k neúspěšnému zápasu.

Před začátkem jara by ještě měli sehrát jedno přípravné utkání. „V plánu máme zápas s Prlovem a to okolo 20. března. Pak se budeme snažit udělat tréninkové utkání našeho áčka s béčkem.“

Fotbalisté Jasenné (zelené dresy) na podzim smetli Lačnov 5:1. Ilustrační foto.
Jasenná věří v návraty hráčů. Kvalitu máme, zdůrazňuje trenér Řezníček

Změny v kádru by nastat neměly. „Všichni zůstanou, posila nepřijde. Chceme zapojovat mladé hráče, hodně se teď s námi připravují. Alespoň se oťukají. Starší generace chce končit, budeme to směřovat k mladým,“ nastínil Jaroslav Maňas.

Valašské Klobouky v sezoně 2020/2021 nastupovaly v I. A třídě, před dalším ročníkem se přihlásily pouze do okresu. Nejprve skončily deváté, pak třetí. Na první Paseky nyní ztrácí propastných 18 bodů.

„Chtěli jsme jít brzy nahoru, teď to vypadá, že chvíli zůstaneme v okresu. Přeci jen tam jsou zlínské mančafty Štípa, Paseky, jejich hráči prošli Zlínem. Herně jsou na tom jinde, my máme starší kluky, kolem 38 let, gólman má 40. Kvalita šla dolů,“ dodal předseda klubu.

Pomůže je vzkřísit nový kouč? Začátkem jarní sezony by mělo být jasno.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...