Dvoudenní turnaj, jehož se zúčastnilo pět týmů, se uskutečnil poslední červnový víkend na Valašsku. Všechny zápasy se hrály 2 x 25 minut. Utkání sledovalo 200 až 300 diváků.

Na zdárném průběhu turnaje se podílelo sedm rozhodčích. Zápasy řídili Tomáš Adámek, Oldřich Frait, Kamil Šmotek, Maxmilián Mec, Kamil Prokůpek, Jan Korch a Jan Havrlant.

V prvním duelu Rokytnice u Slavičína zdolala Rokytnici v Orlických horách 3:0.

,,Povedl se nám nástup do utkání. Už ve 3. minutě nás poslal do vedení Martin Goňa. Stejný hráč skóroval ve čtyřiadvacáté minutě podruhé a ve 28. minutě přidal třetí branku Smolka. V souboji s celkem z Orlických hor se nám dařila přízemní kombinace a také hra po křídelních prostorech, kdy jsme se dostávali k centrům a po nich jsme si vytvářeli šance,“ byl po první střetnutí s výkonem Valachů spokojený sekretář domácího fotbalového klubu Lubomír Spáčil.

V Rokytnici u Slavičína se v sobotu 8. července koná 2. ročník trailového závodu Rokytenský hrb.
V Rokytnici u Slavičína se poběží tři trailové závody, nejdelší má 20 kilometrů

Poté jeho tým v repríze loňského duelu o první místo prohrál s Rokytnicí nad Rokytnou 1:3.

,,V partii s mužstvem z Třebíčska nám dělali problému rychlí útočníci z Rokytnice nad Rokytné. V zápase jsme ve 44. minutě po gólech Bartejse, Dufka a Vahily prohrávali 0:3. Jedinou naši branku pak vstřelil až ve 47. minutě z penalty Martin Goňa,“ prozradil Spáčil.

V následném střetnutí Valaši remízovali s Rokytnicí nad Jizerou 1:1.

,,Vymstilo se nám, že jsme tento zápas podcenili. V zápase nám chyběl důraz i nasazení a po trefě Josefa Trýzny jsme prohrávali 0:1. Vyrovnal až ve 40. minutě po pěkné ráně z hranice šestnáctky František Kostka,“ informuje fotbalový sekretář z Valašska Spáčil.

V posledním utkání Rokytnice u Slavičína porazila Rokytnici u Přerova 2:1.

,,V duelu s Hanáky jsme prostřídali sestavu. Dlouho to vypadalo, že tento zápas bez problémů zvládneme. V 4. minutě jsme po individuální akci Martina Salajky vedli 1:0, ve 4. minutě Daniel Zvoníček přesnou ranou do horního růžku dal gól na 2:0. To však bylo z naší strany všechno. Hosté v šestadvacáté minutě Šípkem korigovali na 2:1. Ve zbytku střetnutí se ale tým z Přerovska do vážnější šance nedostal,“ upozornil Lubomír Spáčil.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Miroslav Pavlík (Rokytnice u Přerova), nejlepším střelcem se stal autor 6 gólů David Levý (Rokytnice v Orlických horách).

Při vyhlašování výsledků předával ceny předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

V roce 2024 se 49. Setkání Rokytnic z celé České republiky uskuteční na konci června v Krkonoších v Rokytnici nad Jizerou.

FOTBALOVÝ TURNAJ ROKYTNIC V ROKYTNICI U SLAVIČÍNA 2023:
Výsledky: Rokytnice u Přerova – Rokytnice nad Jizerou 0:2, Rokytnice u Slavičína – Rokytnice v Orlických horách 3:0 (Martin Goňa 2, Smolka), Rokytnice nad Rokytnou – Rokytnice nad Jizerou 3:0, Rokytnice u Přerova – Rokytnice v Orlických horách 0:6, Rokytnice nad Rokytnou – Rokytnice u Slavičína 3:1 (Martin Goňa), Rokytnice nad Jizerou – Rokytnice v Orlických horách 4:3, Rokytnice nad Rokytnou – Rokytnice u Přerova 3:0, Rokytnice u Slavičína – Rokytnice nad Jizerou 1:1 (Kostka), Rokytnice v Orlických horách – Rokytnice nad Rokytnou 2:5, Rokytnice u Slavičína – Rokytnice u Přerova 2:1 (Salajka, Zvoníček).