„Nikdy jsme neměli za cíl ani ambice hrát takto vysoko. Za poslední roky jsme ale udělali kus práce. Kluci dřeli, makali, a když se naskytla tato mimořádná šance, tak jsme ji přijali. Chceme lidem i hráčům, kteří došli ze čtvrté třídy až sem, dopřát tuto soutěž. Chceme si to užít,“ říká trenér Velkého Ořechova Pavel Kopl.

Celku ze Zlínska se stejně jako třeba Těšnovicím nechtělo jezdit na Vsetínsko. Kvůli dostupnosti a poloze toužili po skupině C.

„Bylo to naší podmínkou,“ přiznává Kopl. Nakonec se jim přání splnilo a fotbalisté Velkého Ořechova budou za soupeři jezdit na Uherskohradišťsko.

O nových protivnících však toho zatím moc nevědí.

„Žádné informace nemáme. Nikdy jsme se tím směrem nedívali, jdeme do neznáma. K respektu ke všem soupeřům věříme, že nebudeme hrát ve vyšší soutěži podřadnou roli,“ přeje si Kopl.

„Mužstvo je velmi kvalitní, funguje, jenom ho potřebujeme trochu doplnit,“ cítí.

Ilustrační foto
Provodov nahradí Polanka, kraj opouští další tři týmy!

O posílení týmu už se v klubu bavili, ale zatím netlačí na pilu.

„Je to rychlé, čerstvé. Navíc v dnešní době není jednoduché někoho získat. Všude je málo hráčů. Ale třeba se nám podaří přivést nějakého šikovného dorostence, pro kterého bude první B třída zajímavá soutěž,“ pronesl Kopl.

Fotbalisté Velkého Ořechova po skončení pandemie koronaviru a rozvolnění vládních bezpečnostních opatření, se scházeli k tréninkům jednou týdně a před krátkou letní přestávkou sehráli i tři přípravné zápasy. Zatímco Častko a Dolní Lhotu porazili, s Březnicí remizovali 3:3.

„Byla to dobrá prověrka s kvalitními soupeři,“ oceňuje šestačtyřicetiletý kouč.

Nyní mají hráči volno, znovu na hřišti se sejdou příští týden. Domluvený mají přípravný duel s Lhotou u Malenovic, v jednání je i duel proti Fryštáku. Termín ale zatím není známý.