„Rozhodně to nebylo snadné, první poločas nám nevyšel,“ přiznal 45letý hrotový hráč, jenž svá nejlepší léta strávil v ligových týmech Zlína či Kroměříže.

„Pomohl nám můj rychlý gól, který nás uklidnil. Po druhé trefě se soupeři podařilo šťastně snížit, ale kluci to již zkušeně pohlídali,“ zářil po utkáním spokojeností Zakopal.

Co vše o sobě, klubu, ale i Zlínu a Kroměříži prozradil se podívejte ve VIDOEORZHOVORU níže.

V tabulce jste druzí. Máte ambice soutěž vyhrát?

Vyhrát bychom přebor rozhodně chtěli, ale na postup vůbec nemyslíme. Spíše chceme jen vyhrávat a být první. Začlenili jsme do týmu mladé kluky z dorostu, aby se co nejdříve otrkali a pomohli nám i v další sezoně. Žeranovice by mohly hrát I. B třídu, mají na to kádr, stejně jako je zde dobré zázemí. Ale opakuji, takové ambice zatím nemáme.

Vy osobně jste během vaší kariéry prošel řadou klubů. Proč jste se rozhodl poslední roky pro Žeranovice?

Tady jsem se narodil a tady jsem začínal, tak jsem chtěl tady i skončit. A tak to bude! (smích)

Kanonýr a opora fotbalistů Žeranovic Ladislav Zakopal. | Video: Břenek Martin

Jak dlouho plánujete ještě hrát fotbal?

No, uvidíme. Možná ještě rok. Jsou tady kvalitní mladí hráči, kteří by mohli dosáhnout na fotbalový vrchol. Z dorostu třeba Peťa Zámorský, který má určitě vyšší ambice. Je tady i pár hokejistů ze Zlína. Myslím, že do budoucna je tady na čem stavět a je to tady docela dobře rozjeté.

Určitě sledujete i fotbalové soutěže, komu fandíte? Jak si vedou kluby, kde jste hrával?

Spíš fandím dobrému fotbalu než konkrétním klubům. Samozřejmě sleduji Kroměříž, kde jsem dříve hrával druhou ligu a nyní postoupili. Sleduji i Zlín, kde hrají kluci, se kterými jsem hrál. Ivo Světlík tam nyní trénuje Broňou Červenkou. Jejich zápasy sleduji a věří, že se zachrání!

Blíží se mistrovství Evropy. Jaký je váš tip na výsledek české reprezentace?

Abych pravdu řekl, moc to nesleduji. Teď jsou tam všelijaké změny s trenérem a tak. Nevím, snad to bude úspěch.