Největším věřitelem je stoper Sparty a zlínský odchovanec Ondřej Čelůstka, který přihlásil pohledávku přes 7,5 milionu.

Vedení zlínského klubu připustilo, že o Hlouškově složité soukromé situaci ví. „Vzhledem k její citlivosti nám ale nepřísluší se k ní vyjadřovat," uvedla mluvčí klubu Zuzana Molková v prohlášení médiím.

Vedení FC Trinity Zlín, který je současným Hlouškovým zaměstnavatelem, přiznává, že krajnímu obránci či záložníkovi vyplácelo každý měsíc do září loňského roku 96 800 korun měsíčně. Nyní od Zlína dostává pouze dvanáct tisíc korun měsíčně.

„Po angažování do našeho klubu byl Adam Hloušek platným členem kádru FCTZ. Následně po zranění v utkání podzimní části sezony 2022/23  mu již zdravotní stav nedovolil hrát. Na základě dlouhodobější zdravotní nezpůsobilosti byla hráči výrazně upravena výše finančního plnění ze strany klubu. Vše nakonec vyústilo v operaci s výsledkem dlouhodobé zdravotní rekonvalescence čili nemožností plnění povinností profesionálního hráče," upozorňuje Molková. 

Martin Fenin v akci
Promarněné talenty českého fotbalu: Pád z okna, problémy s hazardem či alkoholem

Trenér Pavel Vrba po sobotním domácím duelu se Spartou prohlásil, že neví, kde Hloušek je. „Jestli na marodce nebo v Brazílii na pláži. Viděl jsem ho na začátku a pak se ztratil. Od té doby ho někdo hledá a já to nejsem. Touto cestou ho pozdravuji,“ vtipkoval známý kouč před novináři.

Bývalému hráči Slavie, Stuttgartu či Norimberku ale nyní do smíchu rozhodně není.

Výzva k doplnění listin

Hloušek totiž na sebe v zastoupení právníků podal insolvenční návrh, do kterého byly přihlášeny pohledávky ze čtyř evropských zemí v celkové výši přes dvacet milionů korun. Částka ale klidně může být i vyšší.

Mezi poškozenými jsou bývalí reprezentanti Ondřej Čelůstka a Tomáš Necid nebo Fin Kasper Hämäläinen, jenž s Hlouškem působil v Legii Varšava.

Seznam zatím není konečný. Čtyřiatřicetiletý fotbalista dostal od Krajského soudu v Hradci Králové výzvu, aby do sedmi dnů doplnil listiny, které dokládají úpadek.

Fotbalisté Zlína ve šlágru 21. kola FORTUNA:LIGY přivítali Spartu.
Zlín měl po Kovářově minele zahrávat nepřímý kop, Sparta chtěla penaltu za ruku

Hloušek přišel do Baťova města před rokem. Za Zlín však v lize odehrál jenom devět zápasů a vstřelil jeden gól. Angažmá na Letné ale stejně jako celou jeho kariéru poznamenalo zranění a zdravotní problémy.

Největší úspěchy zažil v Polsku. S Legií Varšava získal tři tituly a dvakrát dokonce slavil double. V dresu národního týmu odehrál osm zápasů, naposledy nastoupil za českou reprezentaci proti Litvě v roce 2017.