„Měl nádherný stadion. Hned čtyřikrát jsme dokonce v Poháru UEFA nastoupili proti Tottenhamu,“ zmiňuje někdejší výborný bek odvěkého londýnského rivala.

David Hubáček do roku 2005 působil v rodném Zlíně, následujících osm sezon zasvětil pražské Slavii, se kterou dva roky po příchodu v závěrečném předkole Ligy mistrů vyřadil Ajax Amsterdam.

„Nejradši vzpomínám na tituly se Slavií a právě účasti v Lize mistrů. Rozhodně však nejdou zapomenout ani postupy se Zlínem do nejvyšší soutěže,“ zdůrazňuje současný asistent trenéra Fastavu Zlín.

Jedním z trenérů, pod kterým David Hubáček působil, byl Karel Jarolím.

„Když to bylo potřeba, tak byl náročný. Z hráčů dokázal hodně dostat. Předváděli jsme pod ním jeden z nejlepších fotbalů. Zároveň šlo poznat, že hrál na vysoké úrovni. Své zkušenosti převedl do praxe,“ vzpomíná na svého bývalého kouče, který ho vedl v letech 2005 až 2010.

Karel Jarolím v trenérské kariéře rovněž trénovala národní tým, což pro Davida Hubáčka nebylo žádným překvapením.

„Bezpochyby se jedná o vynikajícího trenéra. Tehdy se však skládala nová reprezentace, neměl to vůbec jednoduché. Četl jsem, že mu chyběl pravidelný kontakt s hráči. Nároďák je úplně o něčem jiném,“ domnívá se Hubáček.

Čtyři šéfové ve dvou letech

Sám zlínský odchovanec se krátce po konci profesionální kariéry dal na trenérskou dráhu. Od léta 2018 působí coby asistent trenéra v prvním týmu Zlína.

„Do budoucna bych se určitě chtěl stát hlavním trenérem. V současné době by záleželo na nabídce. Může se přihodit hodně věcí. Asistentem v lize jsem teprve nedávno, získávám zkušenosti,“ nespěchá nikam Hubáček, který za dva roky zažil čtyři trenéry – Michala Bílka, Romana Pivarníka, Jana Kameníka a Bohumila Páníka.

V současné době však společně s realizačním týmem má méně povinnosti. Minimálně do 25. října se vzhledem k rostoucím případům nákazy koronavirem na území České republiky až na udělené výjimky zastavila veškerá sportovní organizovaná činnost.

„Nemáme žádný výhled na víkendové zápasy. Tréninky jsou hodně podobné, můžou však být delší a intenzivnější. Nemusíme se vázat na termíny nejsou,“ vidí výhody zápasové absence zlínský odchovanec, jenž rovněž musí podstupovat testy na koronavirus.

„Není to nic příjemného. Pokud je však taková situace, nezbývá, než se s tím smířit a nechávat se testovat,“ krčí rameny.

Na skok do Luhačovic

Kromě profesionálních soutěží se zastavily také nižší ligy, což Davida Hubáčka rovněž poznamenalo. V současné době stále působí jako aktivní hráč. Momentálně pomáhá vedoucímu týmu Krajského přeboru Luhačovicím.

„Vzhledem k povinnostem ve Zlíně toho v Luhačovicích moc nestíhám. Pouze tam hraji zápasy,“ přiblížil 43letý borec.

„Soutěž zatím zvládám. Doufám, že to spoluhráčům nekazím. Ke všemu mě ani nelimitují zdravotní komplikace, jsem na tom dobře,“ těší bývalého profesionálního fotbalistu, který má na kontě 199 ligových startů za Slavii Praha.

Na rozdíl od předešlých klubů mu však už patří jiná pozice.

„Buď hraji na pozici stopera nebo ve středu zálohy. Záleží, kde mě tým potřebuje. Pokud to nejsou posty, kde bych musel běhat, tak je jedno,“ směje se.

Luhačovice v současnosti mají tříbodový náskok na druhý Holešov. Pokračoval by David Hubáček, kdyby se jeho týmu podařilo soutěž vyhrát?

„Působení v Krajském přeboru mi pravděpodobně stačí,“ usmívá se. „Zároveň ani netuším, zda v klubu jsou ambice na postup do divize,“ dodal Hubáček, který se o své budoucnosti pravidelně rozhoduje po polovině sezony.


Načítám tabulku …