Dvaadvacetiletý zadák se dobře zná s krajním bekem Hanácké Slavie Tomášem Jelečkem, ve zlínském dorostu nastupoval s Martinem Mlýnkem a v minulosti hrál i s Lukášem Motalem. „Znal jsem celkem dost kluků, ale žádné hecování nebylo. Soustředil jsem se na sebe a svůj výkon,“ říká Bačo.

Brumovský rodák podruhé za sebou se objevil v základní sestavě Zlína. Poctivý obránce stejně jako v ligovém duelu s Příbramí nahradil zraněného Hnaníčka a odehrál celé utkání. „Jsem rád za každou minutu,“ přiznává.

Bačo nastoupil po boku Buchty a Gajiće v obranné trojici a svým výkonem přispěl k pohodovému zápasu a jednoznačnému triumfu nad třetiligovým protivníkem. Výhru 5:0 ale nijak neprožíval. „Ze začátku to tak jednoznačné nebylo,“ upozorňuje. První poločas favorit vyhrál pouze o gól. Přitom měl šance na další tři branky. Dvakrát se za brankářem Kofroněm zatřáslo břevno, góly by ale kvůli ofsajdům stejně neplatily. „V tu chvíli jsem se bál, aby se nám to nevymstilo, a abychom se střelecky netrápili až do konce,“ přiznává.

Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY zlomili odpor Hanácké Slavie hned po přestávce. Nejprve skóroval Poznar, pak se prosadil i Železník. Zbytek už byla selanka. „Naštěstí jsme na začátku druhé půle přidali druhý gól, pak dostal domácí útočník červenou kartu a zápas už jsme dohráli v klidu,“ uvedl Bačo.

Ševci tak čtrnácti stovkám fanoušků ukázali rozdíl mezi nejvyšší soutěží a třetí ligou. Kdo čekal vyrovnanou bitvu a možná překvapení, odcházel domů zklamaný. Kroměřížští fotbalisté schytali výprask, tvrdou lekci. Naopak hráč Fastavu znovu ukázali svoji aktuální sílu. „Šli jsme do zápasu s tím, že nic nepodceníme. Chtěli jsme postoupit, utkání odjezdit, což se nám povedlo,“ těší zlínského beka.

Bačovi postupovou radost nepokazil ani fakt, že utkání 2. kola MOL Cupu se hrál ve stejný den jako kvalifikační duel české fotbalové jednadvacítky v San Marinu, kde odchovanec Fastavu logicky chyběl. „Komunikuji s trenérem. Věděl jsem, že když nejsem vytížený v klubu, nemohu být povolaný, což je logické. Chápu to. Budu ale bojovat dál, abych se tam dostal,“ říká Bačo.

Dvaadvacetiletý obránce si nyní stejně jako zbytek zlínského týmu užije sobotu bez fotbalu. FORTUNA:LIGA má totiž první podzimní reprezentační přestávku. „Momentálně nám to jde, takže by bylo asi lepší, kdybychom hráli. Na druhé straně pauza není dlouhá. Vždyť hned příští pátek hrajeme na Bohemce,“ připomíná Bačo.

Volný víkend vyplní výletem do Tater. Na Slovensku se ale flákat nebude, s přítelkyní si naplánovali výšlapy a túry. „Máme rádi přírodu a pohyb, pouze sedět na hotelu nebudeme,“ dodává s úsměvem.