„Je to pro mě něco jiného, ale jsem rád za každý zápas. Nestěžuji si. Naopak, jsem rád, že se naučím víc pracovat s balonem a rozehrávat,“ říká poctivý a důrazný bek.

V základní sestavě vydržel i po návratu senzačně uzdraveného Buchty. Od začátku by měl hrát také v pondělí na hřišti Jablonce, kde nastoupí vůbec poprvé v kariéře.

„Nikdy předtím jsem tam nehrál, bude to pro mě premiéra,“ připomíná brumovský odchovanec.

Střelnice nepatří pro většinu ligových fotbalistů mezi oblíbené stadiony. V Jablonci totiž málokdy bývá plno, navíc na začátku prosince se dá očekávat nepříjemné mrazivé počasí. V kombinaci s dalekou cestou to nebývá pro ševce příjemný výjezd. Bačo to ale neřeší.

„Víme, že nás čeká těžký soupeř. My se na zápas dobře připravíme a pokusíme se domů odvést nějaké body,“ uvedl mladý zadák.

První podzimní duel skončil nerozhodně 1:1, v odvetě půjde o čtvrté místo.

„Nevnímám to jako boj o čtvrté místo. Prostě je to další utkání, který se musíme snažit vládnout a vyhrát, říká Bačo.

Ševci mohou jet na sever Čech v klidu. Domácí výhrou nad Opavou odskočili Ostravě, před sedmým Libercem mají u šestibodový náskok.

„Ve stresu nejsme, ale ve hře je pořád devět bodů. Chceme se udržet v elitní šestce a do jarních odvet jít s co nejlepších pozic,“ připomíná letošní cíl dvaadvacetiletý obránce.

Proti Jablonci to ale Moravané budou mít složité. Radův tým totiž ve FORTUNA:LIZE osmkrát za sebou neprohrál. Od výprasku s Mladou Boleslaví si Severočeši připsali šest výher a dvě remízy. Naposledy hráli na Spartě bez branek.

„Jablonec je kvalitní soupeř, což ukazuje také v Evropské lize. Daří se hlavně Trávníkovi s Doležalem, šikovný je ale celý tým,“ připomíná Bačo.

Zatímco ševci se na silného soka pečlivě připravuje už od úterý, Jablonec ve čtvrtek večer absolvoval těžkou šichtu s francouzským Rennes. Na Zlín začne myslet až v pátek dopoledne.

„Nemyslím si, že je to nějak ovlivní. Pro soupeře to není první zápas v Evropské lize, navíc se hraje až v pondělí, takže žádnou výhodu pro nás nevidím,“ míní.

Sám Bačo večer u televize zkoukl soupeře a šel spát. Hru Jablonce pak svěřencům připomene také trenér Bílek.

„Určitě nachystá nějaká videa a povídání,“ dodává zlínský bek.