„Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, tak bod bereme,“ říká třiatřicetiletý univerzál. „Brzy jsme inkasovali červenou kartu, dlouho hráli v deseti. Celý tým bojoval i za Selmira. Soupeře jsme do ničeho vážnějšího nepustili, zaslouženě si domů odvážíme bod,“ přidává.

Zlínští poosmé za sebou dotáhli vzájemný ligový zápas s Jabloncem k remíze. Neoblíbeným Severočechům toho tentokrát moc nepovolili, domácí se duelem spíše protrápili.

Taky si z tribun vyslechli nadávky, pískot. I když přerušili sérii čtyř proher, nerozhodný výsledek se jim příliš nezamlouval. Hostům chutnal o něco víc.

Zdroj: Youtube

„Je vidět, že to Jablonci nyní skřípe. Minule prohrál v Olomouci, i když hrál proti deseti a ani teď přesilovku nevyužil. Pro ně je to těžká situace, moc výher nemají,“ ví dobře Bartošák.

Necelých třináct set diváků moc líbivý fotbal nevidělo. Vyložených šancí i pohledných akcí bylo jen velmi málo. Hosté se po vyloučení Pidra zatáhli, svědomitě bránili a Jablonec se jen složitě dostával přes organizovanou a důslednou zlínskou defenzivu.

„Chtěli jsme být kompaktní. Chodit si pro fauly, vpředu podržet balon, nespěchat s auty,“ popisuje záměr ševců Bartošák.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se v sobotu představili na hřišti Jablonce.
Ševci v dlouhém oslabení vydřeli v Jablonci bezbrankovou remízu

Moravanům nahrál i složitější terén. Trávník nebyl po dešťových a sněhových přeháňkách v ideálním stavu. „Čekal jsem to ale horší,“ přiznává někdejší bek Liberce či Karviné.

„Hřiště bylo na jablonecké poměry docela slušné. Počasí bylo trošku aprílové, ale zvládli jsme to,“ je rád Bartošák.

Zlíňané však moc času na oddech nemají.

V anglickém týdnu je nejprve čeká semifinále MOL Cupu proti favorizované Plzni, následně zakončí základní část FORTUNA:LIGY doma proti Karviné.

„Pro nás je důležitá hlavně neděle, kdy to musíme urvat na sto procent. Ale ani do Plzně nejedeme na výlet. Rozhodně chceme postoupit,“ říká.

„Abychom ale uspěli a šli dál, musíme předvést alespoň takový výkon jako v Jablonci. Být vzadu pevní, směrem dopředu si snad něco vytvoříme,“ doufá rodák z Brumova.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...