Osmadvacetiletý krajní hráč si ve 20. minutě naběhl do šestnáctky soupeře a přesnou hlavičkou k pravé tyči Šromovy branky zakončil akci Traorého a Matejova. „Robo mi dal krásný centr. Hlavně jsem se snažil trefit branku,“ líčí sváteční střelec.

Brumovský rodák skóroval v české nejvyšší soutěži teprve potřetí. Předtím se dvakrát prosadil v dresu Liberce, odkud zamířil do Zlína.
Na premiérovu trefu ve Fastavu čekal až do soboty. Naposledy ve FORTUNA:LIZE udeřil 25. října 2015, kdy ještě jako hráč Slovanu srovnával v Jihlavě na 1:1. „Jsem rád, že jsem to konečně protrhl. Čekání už bylo dlouhé,“ přiznává.

Bartošák ovšem střílení branek nemá v popisu práce. Krajní obránce či záložník má spíše gólům zabraňovat. V minulé sezoně se do zakončení skoro vůbec nedostal, od trenéra Bílka má více ofenzivních úkolů a volnosti. „Je pravda, že na levém beku jsem se do šancí moc nedostával. Teď ale hrajeme útočným stylem, což mi vyhovuje,“ říká Bartošák.

Zatímco pod trenérem Páníkem moc nehrával a ani kouč Petržela na něj příliš nesázel, nový zlínský kormidelník našel Bartošákovi ideální pozici. „Pod trenérem Bílkem je to jiné. Hraje se mi lépe a jsem klidnější,“ přiznává.

Nejen zkušenému borci více sedí nový systém se třemi obránci. „Hráli jsme to celou letní přípravu. Zápasy byly vydařené, střílíme poměrně dost gólů,“ připomíná.

I proti Opavě se ševci dokázali brankově prosadit. Výhra se s nováčkem ale nerodila zase tak lehce. „Začali jsme dobře. Po vyloučení soupeře jsme dali vedoucí gól. Bohužel jsme si zase nepohlídali standardku a místy se trápili. Nakonec jsme to ale zvládli,“ oddechl si Bartošák.

Hráči Fastavu oslabeného protivníka, který hrál od 14. minutě bez vyloučeného Svozila, do pořádné šance nepustili. A hlavně závěr střetnutí si taktickou hrou dobře pohlídali. „V minulé sezoně se nám to několikrát vymstilo, tak jsme si říkali, že konec musíme zvládat lépe. Drželi jsme balon v rohu hřiště, auty a fauly to kouskovali,“ říká Bartošák.

Ve velkém vedru toho ševci měli dost. „Podmínky byly náročné, vedro obrovské, ale zase jsme hráli proti deseti a na rozdíl od zápasu s Mladou Boleslaví to nebylo tak nahoru dolů,“ líčí.

Aktéry sobotního střetnutí nerozhodila ani mizerná ligová návštěva. Do Brna na Srbskou dorazilo jen něco málo přes tisíc diváků. Větší počet fanoušků čekali hlavně Opavští. „Problém to nebyl, protože stadiony nejsou skoro nikde plné. Na druhé straně je pravda, že v Opavě by byl větší kotel,“ uvědomuje si Bartošák.

Ševci ale návštěvnost neřeší. Naopak si užívají parádní vstup do sezony. Po dvou kolech mají šest bodů a v tabulce se drží nahoře. „Chtěli jsme zvládnout první zápas a od něj se odrazit, což se nám povedlo. Do Brna jsme si jeli pro vítězství, které si domů vezeme,“ dodává Bartošák.