„Den před utkáním za mnou přišel a oznámil mi, že se na to necítí a že není připravený, proto jsem ho nenominoval,“ odůvodnil Beauguelovu absenci trenér Michal Bílek. Více nechtěl hlavní páteční téma rozebírat.

Zda bude francouzský útočník hrát v posledním letošním zápase v Teplicích, rovněž neprozradil. „Uvidíme, jak bude vypadat. My si to vyhodnotíme a rozhodneme se,“ nechává si otevřená zadní vrátka zkušený kouč.

Absence klíčového hráče byla pro Zlín velkou komplikací. Vždyť z pěti útočníků nemohli proti Plzni hrát hned čtyři! „Poznar není zcela fit, navíc existuje dohoda mezi oběma kluby. Jakubov s Železníkem ani jednou netrénovali. Dokonce nebyli ani na předzápasovém tréninku. Pracovali jenom s kondičním koučem,“ informuje Bílek, který tak musel ustoupit z osvědčeného systému a změnit rozestavení na 3-5-2. „Ve druhé půli jsme se vrátili ke hře na dva útočníky, ale Hronkova typická pozice to není,“ připomíná třiapadesátiletý odborník.

V první půli bojoval s přesilou pouze Vyhnal, ale přes Hubníka ani Pernicu se neprosadil. „Nemám takové parametry jako on. Nedokážu udržet tolik balonů, spíš si pro ně musím chodit,“ říká zlínský forvard.

Ani Vyhnal se nechtěl k Beauguelově omluvence vyjadřovat. „Prostě se takto rozhodl a nehrál,“ ví slávistický odchovanec.

I podle Libora Holíka je šestadvacetiletý Francouz nahraditelný. „Ale chyběl nám,“ uznal mládežnický reprezentant.

Plzeňský kouč Pavel Vrba svého budoucího svěřence neřešil. „Takového hráče vůbec neznám. Nevím, kdo to je,“ překvapil novináře známý trenér, který ve čtvrtek oslavil pětapadesáté narozeniny. Triumf ve Zlíně dostal jako opožděný dárek. „Beauguel patří k důležitým hráčům Zlína. Na to, proč nehrál, se ale musíte zeptat někoho jiného,“ dodal už zcela vážně.