Ševci v posledních dvou vzájemných ligových zápasech zdolali Příbram shodně 1:0, když duel pokaždé rozhodl útočník Poznar. Nejlepší střelec Fastavu však tentokrát Moravanům kvůli disciplinárnímu trestu scházel, místo něj na hrotu nastoupil Jawo.

První poločas byl vyrovnaný, moc velkých šancí nebylo. Největší příležitost úvodní části zazdil v 19. minutě domácí Pilík. Zkušený příbramský záložník se po Zorvanově vysunutí zjevil sám za zlínskou obranou, v jasné šanci ale neuspěl, když míč poslal jen do vyběhnutého gólmana Dostála. Po půlhodině hry si Voltr vyměnil míč s Vávrou, z otočky střílel těsně vedle tyče.

Také ševci hledali cestu k zakončení velmi složitě. Ránu Čanturišviliho vytěsnil Kočí, hlavička stopera Buchty po rohu šla nad a mezi třemi tyčemi se nevešel ani slabý pokus Jawa.

Tomáš Poznar se raduje z gólu. Ilustrační foto
Ševci míří do Příbrami. Nahradí potrestaného nejlepšího střelce Poznara?

Těsně před přestávkou pálil Nový z trestného kopu do zdi.

I druhá půle přinesla spíše boj a taktické manévry, než ofenzivní strhující jízdu. Hned po přestávce dvakrát nebezpečně pálil ex-zlínský Folprecht, ale na připraveného Dostála si nepřišel.

Pilík zase střílel z trestného kopu do zdi.

Ševci ve druhém poločase příliš nebezpeční nebyli. V 70. minutě zahrozil Hlinka, jeho pokus ovšem nebyl přesný.

Na druhé straně standardní situace Středočechům pomohla k vedoucímu gólu. Balon se po prudkém centru kapitána Rezka dostal až k Treglerovi, který šel do odvážného souboje s hostujícím stoperem Buchtou a míč skončil v síti za bezmocným Dostálem.

Ševci si ve zbytku utkání žádnou velkou šanci na vyrovnání nevytvořili, domů odjeli s prázdnou.

Zlínští fotbalisté nyní před sebou mají perný týden. Už ve středu doma na Letné přivítají vedoucí pražskou Slavii, v neděli se představí ve vršovickém Ďolíčku, kde se postaví nováčkovi z Pardubic.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo -

1. FK Příbram – FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 72. vlastní Buchta

Rozhodčí: Hocek - Kubr, Pečenka (Lerch)

Žluté karty: Procházka, Martínez (oba Zlín)

Bez diváků.

Příbram: Kočí – Nový, Kleščík, Tregler, Cmiljanović (36. Svoboda) – Pilík (89. Hájek), Zorvan (88. Vais), Rezek, Folprecht, Vávra (84. Kvída)– Voltr. Trenér: Horváth.

Zlín: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš (70. Cedidla), Hlinka, Conde (70. Janetzký), Jiráček (79. Slaměna) – Dramé (79. Martínez), Jawo, Čanturišvili. Trenér: Páník.