Podobně infarktovou premiéru ale Michal Bílek prožil v sobotu poprvé.

Zkušený třiapadesátiletý odborník v prvním soutěžním zápase na lavičce Zlína chvílemi trpěl, druhou inkasovanou branku těžce kousal, ale nakonec s rukama nad hlavou skákal radostí a slavil senzační triumf.

Bílkovi debut náramně vyšel. Ševci v heroickém zápase skolili Mladou Boleslav gólem Francouze Beauguela z nastaveného času 3:2 a před nadšenými fanoušky urvali důležité tři body.

„Jsme maximálně spokojení. Bylo těžké utkání zvrátit, nám se to ale povedlo. Musím kluky pochválit, jak k zápasu přistoupili. Hráči nerezignovali. Naopak dřeli a nakonec byli zaslouženě odměněni. Pro vítězství jsme udělali víc,“ prohlásil po emotivní premiéře Petrželův nástupce.

O čem všem na pozápasové tiskové konferenci hovořil?

O ŠPATNÉM ZAČÁTKU. „Úvod utkání nebyl z naší strany ideální. Byli jsme hodně pasivní, čehož soupeř využil a šel brzy do vedení. My jsme začali hrát až od patnácté minuty. Náš výkon postupně gradoval. Ve druhém poločase jsme však z protiútoku dostali branku na 0:2 a měli to ještě složitější.

O KONCOVCE. Ve druhém poločase jsme měli velký tlak, balony lítaly do šestnáctky, ale netrefovali jsme branku. Pomohla nám až kontaktní trefa Gajiće.

O ZRANĚNÍ ŽELEZNÍKA. Hodně mě to mrzí. Lukáš má problémy s operovaným kotníkem, čeká jej vyšetření. Je to kapitán, celou přípravu pracoval dobře. Přeji si, aby se brzy vrátil na trávník a zase nás posílil. Snad to nebude nic vážného.

O VYSOKÝCH ÚTOČNÍCÍCH. Na to, že Poznar s Beuaguelem spolu hráli poprvé, tak to bylo dobré. Oba jsou vysocí, umí vyhrát hlavičkový souboj a přidržet míč. Ve druhém poločase splnili, co jsem od nich očekával. Jsem rád, že právě Beauguel utkání rozhodl, protože předtím měl velkou šanci. Byl to pro něj hodně těžký okamžik. Poznar zase ukázal, že bude posilou.

O ZMĚNA ROZESTAVENÍ. Za nepříznivého stavu 0:2 jsme přeskupili řady. Oba krajní beky, Matejova s Bartošákem jsme vytáhli ještě více nahoru. Díky tomu byl tlak na soupeřovu obranu ještě větší.

O STŘÍDAJÍCÍCH HRÁČÍCH. Všichni odvedli dobrý výkon a pomohli nám. Holík šel na hřiště místo Bartošáka, který si o vystřídání sám řekl. Měl toho dost. I Hronek byl na konci střetnutí platný.

O MUŽSTVU. Jsme tady přes měsíc a moje dojmy jsou zatím jenom pozitivní. Věřil jsem, že utkání můžeme zvrátit.

O POCITECH. Ty byly a jsou krásné. Hlavně kvůli lidem, hráčům a kolegům z realizačního týmu jsem měl z výhry velkou radost.

O FANOUŠCÍCH. Ocenili, že hráči pro výhru dělají hodně. Ve druhém poločase byli slyšet a pomohli nám. Věřím, že nás podrží i v dalších zápasech. Třeba už teď do Brna, kde to nemají tak daleko, přijedou v hojném počtu.