Fotbalisté Fastavu v sobotu proti Jablonci stejně jako před čtrnácti dny s Mladou Boleslaví doháněli ztrátu. Zatímco v úvodním zápase završili v nastaveném čase senzační obrat, se Severočechy v hektickém závěru alespoň srovnali. Cenný bod Zlínu v poslední minutě zajistil dorážející Francouz Beauguel. „Jsme spokojený. Protože jsme dali gól až v poslední minutě, bod bereme,“ přiznává trenér Zlína Michal Bílek.

Moravanům i proti Jablonci vyšla sázka na ofenzivu. V klíčovém okamžiku tropického duelu totiž byli na trávníků všichni Fastavu.

Poznar s Beauguelem nastoupili od začátku, Jakubov se do hry dostal až na konci a měl zásadní podíl na vyrovnávací brance. „Je výhoda mít vysoké útočníky v týmu. Dokáží vyhrát souboj, podržet balon a prosadit se v koncovce,“ říká Bílek.

Bývalý reprezentační kouč udělal dobře, když na konci střetnutí ukázal na Jakubova. Letní posila z Ostravy strávila většinu zápasu na střídačce nebo pod tribunou u postranní čáry. Za nepříznivého stavu 0:1 ale v 87. minutě vtrhla na hřiště a střelou do tyče, od které se míč šťastně odrazil ke skórujícímu Beauguelovi, pomohla týmu k vyrovnání. „Věděl jsem, že je konec zápasu a že to musíme zkusit. Nakonec to vyšlo,“ radoval se Bílek.

Ilustrační foto
Ach, to vedro... Ve Zlíně a na Slovácku rušili tréninkové jednotky

Intuice známého kouče znovu nezklamala. „Byl to docela risk, protože Jakubov byl měsíc zraněný a zatím neodehrál ani minutu. Dlouho s námi netrénoval, ale s Jabloncem ukázal, že by mohl být platný,“ uvedl trenér Fastavu.

Pochvalu po náročném sobotním střetnutí si od Bílka ale vyslechli všichni útočníci. „Kromě Železníka byli všichni fit,“ těší zlínského trenéra.

Hrdinou byl ale zase Beauguel, který švecům trefil další bod. „Je pro nás velmi platným hráčem, i když hru musí někdy zjednodušit. V zápase si zbytečně zkomplikoval několik situací. Nakonec dal ale gól,“ říká Bílek.

I Tomáš Poznar se na hrotu útoku statečně rval. Vidět sice tolik nebyl, přesto vpředu odvedl spoustu černé práce. „Jeví se velmi dobře. Je to obrovský bojovník,“ chválí navrátilce ve žlutém dresu třiapadesátiletý trenér, jenž za nepříznivého stavu poslal do boje také Džafiće s Holíkem.

Petr Jiráček
Mám větší volnost. Mohu se po hřišti toulat, říká Jiráček

Proti Jablonci ale slušně hrála i obrana. Ve středu pole zase dominovali Traoré s kapitánem Jiráčkem. „Oba mají vynikající fyzický fond, vydrží běhat od první do poslední minuty. Odvádějí skvělou práci,“ chválí klíčové muže Bílek.

Přesto se ševci v prvním poločase dostávali méně do hry, než chtěli. Jablonec začal lépe, více šancí však v první půli měli Zlínští. Góly nakonec padaly až v závěrečné dvacetiminutovce, dělba bodů byla nakonec spravedlivá. „Utkání i ve vedru mělo tempo, nasazení. S přístupem i výkonem hráčů jsme spokojený. Na druhé straně vždycky to může být lepší,“ ví Bílek.

Podle něj byl Jablonec těžší protivník než Mladá Boleslav nebo Opava. „Soupeř má výborné mužstvo. Jeho jarní série byla obdivuhodná. I v úvodních dvou kolech proti Ostravě a Spartě hrál dobře,“ dodal Bílek.