„Podle mě je to strašná blbost. Někdo si tím udělá políčko, zaškrtne splněný úkol, jako Mirek Dušík. Přitom si nedokážu představit, že by se hrálo jenom na zemi a balon by nikdo nezvedl. To by potom zase nadávali ti, co mají okopané nárty… Podle mě hlavičky k fotbalu patří. Že způsobují demenci? Já se cítím pořád stejně normálně. (úsměv)

Samozřejmě si uvědomuji, že nějaké buňky po nárazech odumírají, ale nyní už to není jako dřív, kdy byly balony nasáklé vodou a hlava z nich fakt občas zabolela. Byly tvrdé jako kámen. Ale teď jsou míče úplně o něčem jiném.

Já bych se radši zamyslel nad jinými změnami, které by byly ku prospěchu fotbalu a nevymýšlel pořád ptákoviny. Třeba by se mi líbilo, kdyby to bylo jako v házené, že by se hned po faulu musel položit balon na zem a rychle rozehrát. Také auty by se měly házet tam, kde míč přejde postranní čáru a ne o dvacet metrů blíž k brance. Především by se hra měla zrychlit, a ne zdržovat a kouskovat neustálým přerušováním a čuměním rozhodčího na video.“

Petr Klhůfek (55) bývalý stoper, legenda Fastavu Zlín, v české nejvyšší soutěži odehrál 93 utkání, v nichž dal 8 branek.